UWAGA!

Twarzą w twarz ze Sławomirem Malinowskim

 
Elbląg, Twarzą w twarz ze Sławomirem Malinowskim
Twarzą w twarz ze Sławomirem Malinowskim (fot. nadesłana)

Telewizja, radio, prasa,… starożytny Egipt i kosmos! To największe pasje Sławomira Malinowskiego – kolejnego gościa spotkania z cyklu „Twarzą w twarz”, na które zaprasza Centrum Spotkań Europejskich Światowid we wtorek, 19 marca.

Jak udało się zdobyć autograf pierwszego człowieka na księżycu, Neila Armstronga? Co kryje egipski grobowiec wezyra sprzed ponad 4 tys. lat? Czym różniła się praca w telewizji przed i po okresie Okrągłego Stołu? Na te i inne pytania odpowie kolejny gość spotkania z cyklu „Twarzą w twarz” – elblążanin Sławomir Malinowski - podróżnik, dziennikarz, twórca filmów dokumentalnych, pasjonat archeologii i astronomii.
       Jego artykuły były publikowane w poczytnych czasopismach ogólnopolskich, m.in. „Czas”. „Polityka”, „Wprost”, „Świat Młodych”, „Na przełaj”, „Wiedza i Życie”, „National Geographic”, „Gazeta Wyborcza” czy „Tydzień Polski”. Pracował również w Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Gdańsku, następnie w Warszawie prowadził znane audycje „Lato z Radiem”, „Poranne Sygnały”, „Zapraszamy do Trójki” i „Muzyka Nocą”. Jako starszy redaktor gdańskiego ośrodka TVP współtworzył programy: „Latający Holender” i „Dookoła Świata”. Pracując w Dyrekcji Programów Informacyjnych w Warszawie, został prezenterem dzienników ogólnopolskich, reporterem oraz autorem programów informacyjnych TVP. Prowadził główne wydania Dziennika w okresie Okrągłego Stołu i tworzenia rządu Tadeusza Mazowieckiego. Przygotowywał również wiele programów popularno-naukowych, które realizował przy ścisłej współpracy z NASA. W latach 90. napisał dwie książki - „Wolne miasto Elbląg” i „Republika koleżków” oraz zajął się produkcją filmów reklamowych, oświatowych i popularno-naukowych. Już jako niezależny producent stworzył pierwsze w Polsce filmy o profilaktyce nowotworowej i tematyce tanatologicznej.
       Od wielu lat współpracuje z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Polskiej Akademii Nauk. Efektem kooperacji było zrealizowanie filmu pt. „Zapomniana nekropolia”, ukazującego pracę polskich archeologów w Egipcie. Dzięki licznym wyprawom do Afryki został uznany za specjalistę w dziedzinie archeologii. Poza archeologią jego ogromną pasją jest eksploracja kosmosu. Jest właścicielem pokaźnego zbioru autografów astronautów, w tym pierwszego człowieka na księżycu Neila Armstronga.
       Cykl spotkań „Twarzą w twarz” realizowany jest od 2011 roku. Jego celem jest umożliwienie mieszkańcom naszego regionu, a przede wszystkim młodzieży, spotkań z ciekawymi osobami ze świata kultury i sztuki, mediów, nauki czy polityki, mieszkających lub działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
       Spotkania z cyklu „Twarzą w twarz” odbędzie się we wtorek, 19 marca o godz. 12, w sali kameralnej kina Światowid. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
       Zgłoszenie udziału indywidualnego bądź grupowego można kierować do Agnieszki Tkaczuk pod nr 55 611 20 59 lub na adres mailowy: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nie podano jeszcze jednej pasji pana Sławomira - bezgraniczne oddanie PZPR
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Inzynier(2013-03-11)
  • Pamiętam Dziennik Telewizyjny i Sławomir Malinowski wstawiający mowy o dobroci socjalizmu, przyjazni z CCCP i przewodniej roli PZPR. Ile razy go widze na miescie to sie dziwie, ze po tym go gadal nie nosi torby na głowie ze wstydu. Ludzie mają różne poczucie przyzwoitości, godności.
Reklama