UWAGA!

Twórczość bez granic

 
Elbląg, Twórczość bez granic
fot. nadesłane

Grupa teatralna „Skrupcie się" działająca przy CSE Światowid wróciła z Obwodu Kaliningradzkiego, gdzie odbywał się Międzynarodowy Maraton Twórczy „Twórczość bez granic". Przez cały tydzień uczestnicy maratonu pracowali m.in. nad przygotowaniem wspólnego polsko - rosyjskiego spektaklu.

W maratonie wzięło udział 30 osób z Elbląga i Mamonowa w wieku 14 - 18 lat. Młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych i tanecznych, podczas których pod okiem pedagogów z Rosji, a także instruktorów CSE Światowid - Edyty Machul i Heleny Wojciechowskiej powstało wiele ciekawych prac. Przez cały tydzień uczestnicy pracowali również nad przygotowaniem wspólnego polsko - rosyjskiego spektaklu.
       - Po raz kolejny przekonałam się, że teatr czyni przyjaciół - mówi Edyta Machul. - W czasie pracy nad spektaklem okazało się, że nie ma już grupy rosyjskiej czy polskiej. Są twórczy ludzie, którzy wspólnie tworzą etiudy, szukają najciekawszych rozwiązań i potrafią z pasją pracować do późnych godzin nocnych. Myślę, że owocem naszej pracy było nie tylko przedstawienie, ale przede wszystkim radość dobrego spotkania ludzi różnych kulturowo i mentalnościowo. A ludzie z grupy Skrupcie się" po raz kolejny udowodnili, że są kreatywni, twórczy, pełni pasji i chęci spotkania oraz dzielenia się swoim warsztatem aktorskim.
       Zdjęcia z maratonu można obejrzeć w galerii na stronie www.swiatowid.elblag.pl.
       Międzynarodowy Maraton Twórczy „Twórczość bez granic", organizowany jest przez Centrum Młodzieżowe „Danko" w Mamonowie oraz Ośrodek Współpracy Transgranicznej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej, działającym w CSE Światowid.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama