UWAGA!

Twórczy plener w Kadynach

 Elbląg, Twórczy plener w Kadynach
fot. Ewelina Szadkowska

Konkurs rzeźby w piasku, podróże ze szkicownikiem, wspólne malowanie na płótnach – to tylko niektóre atrakcje pleneru artystycznego „Kadyny - Wioska Sztuki” otwarte dla miłośników twórczych wrażeń. Plener rozpocznie się już 8 lipca w Kadynach.

Po raz ósmy, od 8 do 12 lipca, na plaży oraz w świetlicy wiejskiej w Kadynach, pod kierunkiem profesora Wojciecha Sęczawy, będzie trwał plener „Kadyny - Wioska Sztuki”. Koordynatorem pleneru będzie Ewa Bednarska Siwilewicz, plastyk CSE Światowid, a tematem przewodnim będzie tworzenie i malowanie kafli w technice podszkliwnej.
       - Powstaną również prace malarskie zarówno akrylowe i olejne oraz tkaniny malowane woskiem, a także rysunki, grafiki – linoryty i drzeworyty – mówi Ewa Bednarska Siwilewicz. Podczas pleneru nie zabraknie również rzeźb ceramicznych, część z nich zostanie wypalona w piecu ceglanym, który zostanie własnoręcznie, przez uczestników, zbudowany na plaży.

  Elbląg, Twórczy plener w Kadynach
fot. Patrycja Pieprzak

- Nie zabraknie również atrakcji dla wszystkich, którzy w tych dniach będą w Kadynach poszukiwali twórczych wrażeń – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, organizator pleneru.
       Już 9 lipca, o godz. 10, na plaży rozpocznie się trzydniowy konkurs rzeźby w piasku. „Podróż ze szkicownikiem”, którą zaplanowano na 10 lipca, to wyprawa dla chętnych, którzy chcą tworzyć w plenerze.
       - „ Rowerowe podróże ze szkicownikiem” to wyprawy szlakami Wysoczyzny Elbląskiej, których celem jest poznawanie walorów krajobrazowych tych mało znanych miejsc – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. – 10 lipca, o godz. 10, wyruszamy spod świetlicy „Kadyna”. Do wspólnego tworzenia zapraszamy młodzież i osoby dorosłe.
       Rowerzyści wyprawę zakończą po południu, tak, by zdążyć na godz. 19 do świetlicy „Kadyna”, gdzie o swojej twórczości opowie Wojciech Sęczawa Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
       Widowiskowo zapowiada się akcja plastyczna, która rozpocznie się 11 lipca o godz. 10 przy bramie wjazdowej na teren folwarku w Kadynach.
       - Na rozłożonych płótnach będzie można tworzyć prace malarskie. Do nieskrępowanej twórczości zapraszani są wszyscy chętni – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Od godz. 15 na plaży będzie można oglądać efekty prac uczestników pleneru.
       - O godz. 18.30 zapraszamy do świetlicy „Kadyna” na otwarcie wystawy prac osób uczestniczących w projekcie „Ślady kultury dziedzictwo znane i nie znane”. Będzie można zobaczyć rzeźbione skrzynie, koronki, prace wykuwane w metalu oraz malowane kafle i gwizdki ceramiczne – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.
       Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Plener jest częścią projektu "Śladami kultury - trakt tradycji i tworzywa" dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama