UWAGA!

Tydzień z „Rzeczpospolitą”: Nosowska i „UniSexBlues”

2008-02-07
Aktualizowany 2008-02-26 20:54

„Ta płyta niesie przesłanie: ktoś, kto lubi muzykę, nie powinien zawężać się do jednego gatunku” - tak powiedziała Nosowska podczas jednego z wywiadów o swojej najnowszej płycie „UniSexBlues”, którą promować będzie podczas koncertu 27 lutego (środa) w elbląskim Światowidzie. Koncert odbędzie się w ramach „Tygodnia z Rzeczpospolitą”.

Zawartość krążka doskonale oddaje tytuł – „UniSexBlues”, na którym wokalistka połączyła wiele różnych gatunków, jak choćby R'N'B, disco, rock, czy blues.
     - Płytę doceniła Akademia Fonograficzna nominując ją do nagrody w kategorii album roku - muzyka alternatywna, natomiast piosenka pt. „Era Retuszera”, znajdująca się na pierwszej pozycji albumu, otrzymała nominację do nagrody dla piosenki i teledysku roku w tegorocznej edycji „Fryderyków” - zachęca Małgorzata Zawół ze Światowida. - Sama Nosowska pretenduje do tytułu wokalistki rockowej roku. O wynikach dowiemy się 7 kwietnia.
     Za kompozycje odpowiada Marcin Macuk, twórczy producent i muzyk zespołu Pogodno. Wśród gości znaleźli się m.in. Stanisław Soyka, Jarosław Treliński z Raz Dwa Trzy, saksofonista Tomasz Duda oraz muzycy japońskiej grupy Papaya Paranoia. Większość tekstów napisała oczywiście sama Nosowska - jednym z dwóch wyjątków jest „My Faith Is Larger Than The Hills”, który jest nowoczesną interpretacją wiersza XIX-wiecznej poetki, Emily Dickinson.
     Koncert Kasi Nosowskiej w Elblągu odbędzie się w ramach „Tygodnia z Rzeczpospolitą”.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama