UWAGA!

Tylko miłość

Już dziś centrum kultury Światowid zaprasza na wystawę fotograficzną pt. "Tylko miłość wariatka ta sama" inspirowaną poezją ks. Jana Twardowskiego.

Autorem prezentowanych zdjęć jest gdański artysta fotografik, Stefan Figlarowicz. W latach 1959-62 był członkiem studenckich zespołów "To Tu", "Bim Bom" i "Cyrk Rodziny Afanasjeff" odgrywających ważną rolę na mapie kulturalnej Trójmiasta i kraju, współtwórcą, fotoreporterem i redaktorem naczelnym "Kroniki Studenckiej" - ilustrowanego magazynu studentów Politechniki Gdańskiej" (1961-69), współpracownikiem wielu czasopism, m.in. miesięcznika "Litery", dwutygodnika "Pomorze" i tygodnika "Czas", w latach 1976-79 prezesem Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych, a jego prace zostały wydane w albumach.
     Stefan Figlarowicz obecnie jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Jest również starszym kustoszem i kierownikiem Działu Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.
     6 marca o godz. 18.00 wystawa jego zdjęć pt. "Tylko miłość wariatka ta sama" inspirowanych poezją ks. Jana Twardowskiego zostanie otwarta w elbląskim Światowidzie.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jeśli miłość wariatka, to samotność jak...? ...:-))) Przyszła Znowu przyszła do mnie samotność Choć myślałem że przycichła w niebie Mówię do niej: -- Co chcesz jeszcze, idiotko? A ona: - Kocham Ciebie ks. Jan Twardowski - 2000
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    egzegeta(2005-02-18)
Reklama