UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczta Kultur Wschodu

 
Elbląg, Uczta Kultur Wschodu

W pierwszy weekend września w Pasłęku już po raz dziewiąty odbędzie się Uczta Kultur Wschodu, która na stałe zagościła w kalendarzu kulturalnym i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców regionu. Nazwa imprezy wynikła z jej charakteru, bowiem do wspólnego stołu zasiadają mieszkający na jednym terytorium Polacy i Ukraińcy i uczestniczą w prawdziwej uczcie kulturalnej.

 W sobotę, 3 września, w Parku Ekologicznym o godzinie 15 nastąpi uroczyste otwarcie uroczystości, a po nim na scenę wejdą zespoły prezentujące kulturę ukraińską:
       Kałyna - dziecięcy ludowy zespół wokalno-taneczny działający przy Zespole Nauczania Języka Ukraińskiego w Pasłęku,
       Dumka - zespół pieśni i tańca działający przy Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim,
       Widkryta zona - młodzieżowy zespół ukraiński z Górowa Iławeckiego,
       Berkut - jeden z najpopularniejszych zespołów ukraińskich w Polsce, grający muzykę inspirowaną folkiem ukraińskim,
       Cvit kulbaby - ukraiński zespół folkowy, łączący styl ludowy z nowoczesnym brzmieniem rocka,
       Perkałaba  niezwykle energetyczny i oryginalny zespół ukraiński, grający tzw. „huculski punk-folk”.
      
       W niedzielę, 4 września, w Kościele p.w. św. Bartłomieja w Pasłęku o godz. 16 odbędzie się koncert Państwowego Akademickiego Wołyńskiego Chóru Ludowego „Wołyń” z Łucka.
       Pasłęcka Uczta Kultur Wschodu jest wspólnym przedsięwzięciem Parafii Greckokatolickiej w Pasłęku, pasłęckiego koła Związku Ukraińców w Polsce, Burmistrza Pasłęka oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
      
       Uroczystość zostanie zrealizowana dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Elbląskiego oraz dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Oś 4 LEADER.
      
Organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama