UWAGA!

Urodziny Agnieszki - zobacz archiwalne nagrania!

 
Elbląg, Urodziny Agnieszki - zobacz archiwalne nagrania!
(fot. Justyna Kozłowska - Dyrla)

Napisała około 2 tysiące piosenek, była pisarką, reżyserką i dziennikarką, stała się legendą - dziś 77. urodziny Agnieszki Osieckiej.

Jej piosenki śpiewają kolejne pokolenia młodych artystów, sięgają po nie również gwiazdy tego formatu co Stanisław Soyka, Katarzyna Nosowska czy Raz Dwa Trzy. Zatem powspominajmy - oto kilka nagrań z archwium eswiatowid.pl.
       - Agnieszka Osiecka potrafiła bardzo pięknie pisać o Polsce, o Warszawie, o poszczególnych indywiduach i sytuacjach. Pisała językiem prostolinijnym, była strażniczką polszczyzny jako poetka, natomiast trudno byłoby znaleźć w jej tekstach jakiś jad, taki polski, jad z polskiego piekła - mówił w telewizyjnym wywiadzie z 2011 roku Stanisław Soyka, który sam "umuzycznił" kilka wierszy dotąd nie wykonywanych jako piosenki, takie jak np. Tango Warszawo (wywiad obejrzysz tutaj).
       Utworów z tekstami Agnieszki Osieckiej co roku mogą słuchać widzowie Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ... czy to jest kochanie? oraz Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej.
       Alicja Kuszowska z Malborka zaśpiewała w Elblągu Chłopca z drewna, Basia Gąsienica - Giewont (m.in. uczestniczka obecnej edycji telewizyjnego programu The Voice of Poland) przypomniała przebój Nie ma jak pompa, Justyna Panfilewicz - Walczyka z filmu Halo Szpicbródka, Magdalena Lepiarczyk - Siedzę w Mławie oraz Płaczmy razem wrogu mój, Marta Wachowicz - Na brzozowej korze, a Magdalena Krzywda - piosenkę Nie żałuję, znaną z wykonania Edyty Geppert. Nagrania znajdziesz tutaj.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama