UWAGA!

Urodziny Ani Shirley w SP 25

Elbląg, Urodziny Ani Shirley w SP 25
(fot. PS)

Wczoraj (19 czerwca) w Szkole Podstawowej nr 25 hucznie obchodzono urodziny Ani Shirley. 24 czerwca 1908 roku w Kanadzie ukazała się bowiem pierwsza i najsłynniejsza część serii Lucy Maud Montgomery - ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Zobacz fotoreportaż .

W tym roku urodziny rudowłosej bohaterki obchodzone są na całym świecie. Wydawnictwo Literackie z Krakowa, jako wyłączny na polskim rynku wydawca książek Montgomery, zorganizowało szereg przedsięwzięć kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy powstania powieści ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Jedną z inicjatyw był konkurs plastyczny - ,,Portret Ani” oraz literacki -,,Życzenia dla Ani Shirley”. Na konkurs nadeszło 2300 wizerunków bohaterki i 848 życzeń. Wśród nich znalazły się również prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 25. Dwie z nich dostrzegło jury.
     - Jedną z dziesięciu nagród głównych za pracę literacką - życzenia otrzymała Kasia Łakis z klasy V, wyróżniono także Joannę Grzelak z klasy VI - informuje Grażyna Migacz, polonistka z SP 25.
     19 czerwca podjęto również próbę bicia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednorazowo pijących sok marchwiowy. O godzinie 11 uczniowie SP 25 zebrali się na placu apelowym, aby przekazać Ani Shirley życzenia i wypić sok marchewkowy za jej dalszą popularność. W ten sposób także elbląska podstawówka przyczyni się - być może - do pobicia rekordu Guinnessa.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama