UWAGA!

Urodziny Ani Shirley

24 czerwca 1908 roku w Kanadzie ukazała się pierwsza i najsłynniejsza część serii Lucy Maud Montgomery - ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Szkoła Podstawowa nr 25 organizuje urodziny Ani - 19 czerwca o godz. 8.

W tym roku urodziny rudowłosej bohaterki obchodzone są na całym świecie. Wydawnictwo Literackie z Krakowa, jako wyłączny na polskim rynku wydawca książek Montgomery, zorganizowało szereg przedsięwzięć kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy powstania powieści ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Jedną z inicjatyw było zorganizowanie konkursu plastycznego - ,,Portret Ani” oraz literackiego -,,Życzenia dla Ani Shirley”. Na konkurs nadeszło 2300 wizerunków bohaterki i 848 życzeń. Wśród nich znalazły się również prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 z Elbląga. Dwie z nich dostrzegło jury.
     - Jedną z dziesięciu nagród głównych za pracę literacką - życzenia otrzymała Kasia Łakis z klasy V, wyróżniono także Joannę Grzelak z klasy VI - informuje Grażyna Migacz, polonistka z SP 25. - Praca Kasi zostanie odczytana 19 czerwca w Krakowie na pikniku urodzinowym na cześć Ani z Zielonego Wzgórza. W tym dniu również organizatorzy podjęli próbę bicia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednorazowo pijących sok marchwiowy. Do obchodów przyłącza się także nasza szkoła i organizuje urodziny Ani. 19 czerwca już od godziny 8 będzie można obejrzeć w bibliotece najnowszą wersję ekranizacji powieści ,,Ania z Zielonego Wzgórza.” Tutaj też urządzono wystawę różnych wydań książek Montgomery. O godzinie 11 wszyscy uczniowie zbiorą się na placu apelowym, aby przekazać Ani Shirley życzenia i wypić sok marchewkowy za dalszą popularność tej postaci literackiej. W ten sposób nasza szkoła być może przyczyni się do pobicia rekordu Guinnessa. Dodajmy, że organizatorzy tej imprezy zapraszają przyjaciół szkoły i sympatyków Ani do udziału w tym ambitnym zadaniu. Trzeba jedynie wziąć kubeczek i sok marchewkowy, i ....na zdrowie!
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama