UWAGA!

Urodziny teatru, czekamy na "Cud"

 
Elbląg, W 2016 r. elbląski teatr będzie obchodził 40. urodziny
W 2016 r. elbląski teatr będzie obchodził 40. urodziny (fot. arch. AD)

Absurdalny humor spod szyldu Monty Pythona, pełne nieprawdopodobnych i kompromitujących wydarzeń farsy, ale i pieśni bardów Wysockiego i Okudżawy. Zadowolić widzów o różnych gustach i zainteresowaniach to trudna sztuka, ale u Sewruka wierzą w cuda, a na pewno w jeden - "Cud mniemany, czyli Krakowiaki i Górale". Premiera tego spektaklu, 19 listopada 2016 r., przypadnie równo 40 lat i 6 dni od oficjalnej inauguracji działalności Teatru Dramatycznego w Elblągu. Szykuje się więc jubileuszowy rok.

Czterdziestolatek, czyli elbląski teatr, rozpocznie świętowanie już 31 grudnia 2015 r. spektaklem sylwestrowym - "Miłość ci wszystko wypaczy" w reżyserii Tomasza Mana. W ciągu nadchodzącego roku szykują się kolejne premiery: "Mayday" w reżyserii Marcina Sławińskiego oraz "Mayday 2" w reż. Jerzego Bończaka, "Latający cyrk Monty Pythona" przygotowany przez Andrzeja Ozgę, "Zwierzęta Doktora Dolittle" w autorskim opracowaniu Jerzego Bielunasa, a nade wszystko cud! "Cud mniemany, czyli Krakowiaki i Górale" to powrót do korzeni. Premiera tego spektaklu, 19 listopada 2016 r., przypada równo 40 lat i 6 dni od oficjalnej inauguracji działalności Teatru Dramatycznego w Elblągu.
       W roku jubileuszowym teatr zachwala 15. Wiosnę Teatralną. Zaproszenie do udziału przyjęli m.in.: Teatr Muzyczny z Łodzi z musicalem "Jesus Christ Superstar", Teatr Syrena ze spektaklem "Halo Szpicbródka", Teatr Polonia ze spektaklem "Danuta W." z udziałem Krystyny Jandy.
       Jubileusz to także okazja do zapoznania się z historią teatru w Elblągu i jego działalnością na przestrzeni stuleci. Specjalne wydawnictwo przygotowali: Ryszard Tomczyk, Tomasz Gliniecki, Lech Słodownik.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a w Gdańsku powstał Gdański Teart Szekspirowski gdzie łączna kwota dofinansowania z Unii Europejskiej (EFRR) dla Projektu wyniosła ponad 51,1 milionów złotych. Całkowity koszt realizacji Projektu wyniósł ponad 93,8 mln zł. Czyli co można-można!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Kat.Na.Idiotów(2015-12-10)
 • Co tu świętować !. Najpierw trzeba nadać tej depresyjnej Scenie odpowiedni kształt intelektualny. Dzisiaj - to skromny, prowincjonalny - teatrzyk objazdowy
 • a ja tam wierzę w nasz teatr!!! byłam w WARSZAWIE na dwóch przedstawieniach. .. .z utęsknieniem wracam na naszą scenę. .. piękną, kolorową, z dobra muzyką, światłem i CUDOWNIE grającymi AKTORAMI, dziękuję WAM że jesteście. .. !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  5
  teatromanka...(2015-12-10)
 • Na spektakle do naszego teatru przyjeżdżają nasi znajomi z Olsztyna i Bartoszyc. Mówią że nasi aktorzy są genialni a teatr ma to coś.
 • KIEDY remont i rozbudowa Światowida. OBIECALI PO bo PSL zablokował cóż małorolni ???
 • Nikt nie blokował, projekt był źle napisany dziękować Czyzykowi.
Reklama