UWAGA!

V Elbląskie Forum Kulturoznawcze

 Elbląg, V Elbląskie Forum Kulturoznawcze
fot. Dominik Żyłowski

„Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury? W poszukiwaniu remedium na międzyinstytucjonalne i międzysektorowe bariery budowania kapitału społecznego w środowisku kultury lokalnej” - to tytuł I sesji naukowej w ramach V Elbląskiego Forum Kulturoznawczego, która odbędzie się we wtorek,10 maja w Bibliotece Elbląskiej. Wstęp wolny.

Sesja stanowić będzie kontynuację i rozwinięcie cyklu konferencji kulturoznawczych, które w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida odbywają się od roku 2008 co dwa lata. Dotychczas miały miejsce cztery takie przedsięwzięcia: „Moda na obciach. Co Polacy robią z kulturą popularną” (wrzesień 2008), „Codzienność kręci. Kultura codzienności, codzienność kultury” (wrzesień 2010), „Kultura nadmiaru w czasach niedomiaru” (wrzesień 2012), „Jak nas widzą, jak się widzimy? Polska i Polacy: wyobrażenia, wizerunki, wizje” (wrzesień 2014). Tegoroczna edycja Forum odbywać się będzie w kilku sesjach plenarnych. O kolejnych będziemy Państwa informować.
       Tematyka kapitału społecznego i jego oddziaływanie na politykę kulturalną było przedmiotem 2-letniego projektu badawczego, którego efektem jest niedawno wydana książka pt. „Napięcia, starcia, rozładowania. Samotna gra w kręgle w obszarze kultury” autorstwa Tomasza Szlendaka i Arkadiusza Karwackiego, która zostanie zaprezentowana podczas Forum.
      
       Program:
       12.00 – 12.10 - otwarcie konferencji – Witold Wróblewski, prezydent Miasta Elbląga
       12.10 – 13.30 - sesja plenarna 
       12.10 – 12.30 - prof. dr hab. Mirosław Grewiński, profesor nadzwyczajny i prorektor w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej - "Wielosektorowość w polityce społecznej – istota, wyzwania, bariery"
       12.30 – 12.50 - dr Zina Jarmoszuk, dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2008-2016 - " Dokumenty strategiczne MKiDN i ich znaczenie dla rozwoju kapitału społecznego"
       12.50 – 13.30  - prof. dr hab. Tomasz Szlendak, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, socjolog kultury i socjolog rodziny; prof. UMK, dr hab. Arkadiusz Karwacki, kierownik Pracowni Badania Jakości Życia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, socjolog i polityk społeczny - "Napięcia, starcia, rozładowania – samotna gra w kręgle w obszarze kultury - prezentacja wyników badań realizowanych w trzech województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim"
       13.30 – 14.00 Dyskusja
       14.00 – 14.30 Przerwa na kawę
       14.30 – 16.30 Dyskusja panelowa "Społeczny wymiar polityki kulturalnej", prowadzenie: Edwin Bendyk
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama