UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

VII Letnie Ogrody Polityki

Elbląg, Mirosław Pęczak i Jacek Nowiński - autorzy programu Letnich Ogrodów Polityki
Mirosław Pęczak i Jacek Nowiński - autorzy programu Letnich Ogrodów Polityki (fot. A)

Pop dla inteligentnych słuchaczy, czyli Dick4Dick, solowy projekt Muńka Staszczyka, zaskakujący nawet samego siebie Maciek Maleńczuk, a także trzy razy EMPE, czyli etnojazz braci Pospieszalskich to niektóre propozycje VII Letnich Ogrodów Polityki. Ta ciesząca się coraz większym zainteresowaniem elblążan plenerowa impreza odbywać się będzie od 9 do 12 czerwca na terenie Podzamcza.

To już siódma edycja imprezy od początku do końca wymyślonej i organizowanej przez zgrany duet – Bibliotekę Elbląską i Tygodnik „Polityka”. Nad programem pracuje dwóch panów – Mirosław Pęczak i Jacek Nowiński. Jak przyznają, ścierają się, dyskutują, przekonują do muzycznych odkryć i typów, a w efekcie, w połowie drogi, dochodzą do kompromisu. A w tym z kolei my, słuchacze, mamy okazję uczestniczyć w czerwcu.
       - Ja jestem popowy, a Jacek koniecznie chce się odróżniać od konfekcji – mówi Mirosław Pęczak, dziennikarz „Polityki”. – Spotykamy się w połowie drogi. Mamy też układ odniesienia, którym jest publiczność Salonów Polityki. To inteligentni odbiorcy.
       I tak właśnie, od lat, powstaje program Letnich Ogrodów. Tegoroczna edycja rozpocznie się 9 czerwca. Koncert da wówczas formacja EMPE3, czyli Mateusz, Marcin i Marek Pospieszalscy.
       - To muzyka etnojazzowa – wyjaśnia Mirosław Pęczak. – Po braciach Pospieszalskich na scenę wyjdzie jedna z gwiazd Letnich Ogrodów Polityki, czyli Maciek Maleńczuk. Zaprezentuje materiał z płyty „Psychodancing 2”. Maleńczuka nie trzeba zapowiadać, on jest tak barwną i znaną postacią, która cały czas zaskakuje, nawet samego siebie – dodaje redaktor Pęczak. – Jego „Psychodancing” spodoba się każdemu, w każdym wieku. To bigos z czasów PRL-u.
       10 czerwca to dzień reggae. W programie są koncerty zespołów Jafia Namuel i Izraela.
       - Ja fanem raggae nie jestem, ale Mirek tak – mówi Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej. – Zgodzę się jednak z nim, że te dwa zespoły to dobry wybór. Izrael – wiadomo – legenda polskiej muzyki alternatywnej. Grają nawet lepiej niż w latach 80-tych, naprawdę znakomicie. Jafia Namuel to z kolei zespół, który nagrał tylko jedną płytę, choć istnieje od 15 lat – kontynuuje Jacek Nowiński. – Muzycy spotykają się okazjonalnie i grają. Wokalista, Dawid Portasz nagrał natomiast płytę na Jamajce, gdzie tamtejsi muzycy przyjęli go jak swojego – dodaje Mirosław Pęczak. – Tak znakomicie czuje reggae. Natomiast koncert Jafia Namuel polecam fanom muzyki improwizowanej.
       Kolejny, trzeci dzień Letnich Ogrodów Polityki (11 czerwca) będzie, jak przyznają „dyrektorzy programowi”, najbardziej komercyjny. Na 11 czerwca zaplanowano koncerty Dick4Dick oraz Muńka Staszczyka.
       - Dick4Dick to pop dla inteligentnych słuchaczy, zaś Muniek zaprezentuje materiał ze swojej solowej płyty – zapowiada Mirosław Pęczak. – To bardzo ciekawa autowiwisekcja.
       Czwarty dzień (12 czerwca) imprezy to koncert zespołu Andy i L.U.C., czyli Łukasza Rostkowskiego, laureata Paszportu Polityki 2009.
       Nad zespołem Andy rozpływa się Mirosław Pęczak.
       - To niezwykle urodziwe i utalentowane panie, które grają energetycznego rock and rolla – mówi. – Z kolei L.U.C. zaprezentuje ciekawy projekt, słuchowidowisko dla tych, co lubią jazz, choć nie tylko.
       Wiadomo już, jakie będą ceny biletów na VII Letnie Ogrody Polityki.
       - 1 kwietnia rusza sprzedaż karnetów w cenie 40 zł na wszystkie koncerty – mówi Jacek Nowiński. – Wychodzi na to, że wstęp na jeden koncert będzie kosztować 5 zł. Chyba nie ma tańszej oferty kulturalnej na tym poziomie w naszym mieście? Sprzedaż karnetów potrwa do końca kwietnia, a później zaczniemy rozprowadzać bilety na poszczególne dni w cenie 20 zł – kontynuuje dyrektor Biblioteki. – Myślę jednak, że warto nabyć karnet. Nawet jak nie wszystko znamy i lubimy to może warto posłuchać? Nawet tylko po to, by później móc powiedzieć „tego nie lubię”.
       Tyle o koncertach. Na temat paneli dyskusyjnych i innych imprez towarzyszących Letnim Ogrodom Jacek Nowiński na razie milczy: Wszystko jest już dograne i zaplanowane, ale o szczegółach poinformujemy później – mówi tajemniczo.
      
       Letnie Ogrody Polityki finansowane są w całości ze środków sponsorskich.
      
       Program LETNICH OGRODÓW POLITYKI w Elblągu
       TERMIN: 9-12 CZERWCA 2010

       MIEJSCE: Sala Św. Ducha i dziedziniec Biblioteki Elbląskiej oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu
      
       Środa, 9 czerwca 2010
       * Inauguracja Letnich Ogrodów POLITYKI w Elblągu
       * godz. 20.00 Koncerty: EMPE3 (Mateusz, Marcin i Marek Pospieszalscy) i Maciej Maleńczuk z Psychodancing 2
      
       Czwartek, 10 czerwca 2010
       * godz. 20.00 Koncerty: Jafia Namuel i Izrael
      
       Piątek, 11 czerwca 2010
       * godz. 20.00 Koncerty: Dick4Dick i Muniek Staszczyk
      
       Sobota, 12 czerwca 2010
       * godz. 20.00 Koncerty: Andy i L.U.C. czyli Łukasz Rostkowski, laureat Paszportu POLITYKI 2009
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ahh ten kryzys :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-18)
 • Kolejne Ogrody Polityki - już się cieszę !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hura(2010-03-19)
 • Znowu będzie padać (widziałem prognozę) :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Namolny(2010-03-19)
 • Marnie, bardzo marnie. Znowu usłyszymy zwietrzałego Maleńczuka. .. .. i te rozwlekłe dywagacje znanego Redaktora.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-19)
 • A czy tygodnik "Polityka" pomaga w zamian promować Elbląg, ewentualnie ciekawych ludzi z Elbląga, pokazuje wydawnictwa elbląskie, czy je zna, czy wie jakie książki i przez kogo pisane powstają w naszym mieście ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-19)
 • promujmy siebie przede wszystkim !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-19)
 • szkoda ze fisza nie bedzie, ale izrael nadrabia; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zwd(2010-03-19)
 • mnie się program podoba. dla każdego coś. maleńczuk i muniek mnie nie kręcą, ale chętnie posłucham na co ich jeszcze stać (może czymś zaskoczą). pozostałe pozycje - jak najbardziej warte uczestnictwa. polecam L. U. C. a, na którego mało kto został w ubiegłym roku, a kolo naprawdę fajnie się z bandem zaprezentowali i co ważne mimo słabej frekwencji nie marudził jak gwiazdor, ale robił swoje. dobry kontakt z publiką. elblągu - nie siedź w domach - 4 dychy to przecież dobra cena za tyle występów. musimy się przecież integrować, żeby coś w naszym mieście poszło do przodu. taka impreza to dobra okazja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-19)
 • A Pan Nowiński jest od biblioteki, czy od kultury i wspierania warszafki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  inkunabuł(2010-03-21)
 • podobno książka, to już przeżytek !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-22)
 • Moim pragnieniem jest, aby kierownictwo biblioteki skupiło się na trosce o czytelnika, a nie o widza. Nowości do bibliotek nabywane są z wielkim opóźnieniem, personel bibliotek jest w większości mało profesjonalny - naprawie tegoż stanu powinno poświęcać się kierownictwo. Z moich obserwacji wynika, że preferuje ono działalność taką, jaka była prowadzona w Ośrodku Kultury. Nie mam nic przeciwko zapraszaniu znanych postaci, dyskusjom, a nawet występom artystycznym w bibliotece, problem jednak tkwi w proporcjach, a te są wg mnie zachwiane mocno. Czytelnictwo jest w odwrocie, lecz biblioteka zamiast do niego zachęcać, sprzyja utrwalaniu wadliwych tendencji. Przydałby się analityk finansowy, który przyjrzałby się gospodarce finansowej biblioteki w kontekście jej statutowych zadań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fama(2010-03-22)
 • A gdzie jest obiecana wystawa naszych elbląskich książek, wydawnictw - powinna być właśnie w bibliotece ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-22)
Reklama