UWAGA!

VNM ponownie zagra u Sąsiadów!

 Elbląg, VNM ponownie zagra u Sąsiadów!
fot. nadesłana

W związku z ogromnym zainteresowaniem VNM ponownie zagra u Sąsiadów. Koncert pochodzącego z Elbląga rapera odbędzie się 26 marca. Impreza zacznie się o godz. 20.

VNM, właściwie Tomasz Lewandowski, ur. w 1984 roku w Elblągu. Najbardziej znany i ceniony elblążanin na polskiej scenie hiphopowej. Zwolennik brzmień nowej szkoły amerykańskiego rapu, które próbuje przenieść na rodzimy grunt, przez co porównywany bywa do Drake’a czy J Cole’a. To on wraz HiFi Bandą w największej mierze odpowiada za odświeżenie wizerunku warszawskiej wytwórni Prosto w końcówce pierwszej dekady XXI wieku
       VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników w zajawce. VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap.
       Jeszcze w trakcie nagrań w ramach 834 VNM przeniósł się z Elbląga do Warszawy, regularnie też wyjeżdżał pracować do Anglii. Wyjazdy te wiązały się bezpośrednio z chęcią realizacji artystycznych aspiracji. – Wyjeżdżałem głównie na wakacje w celach zarobkowych. Pieniądze potrzebne mi były na spełnianie marzeń. Początkowo na budowę domowego ministudia w Elblągu, następnie na opłacanie czesnego warszawskich uczelni. Przeprowadziłem się do stolicy, która w kwestii muzycznego rozwoju dawała mi o wiele więcej możliwości niż moje rodzinne miasto – wspomina Lewandowski. Wyobraźnię słuchaczy rozpalił w 2007 roku rozpętany w podziemiu jego konflikt ze słupskim MC Jimsonem. Zaciekły, konfrontujący dwie duże indywidualności beef na wyżyny wzniósł się w „100 gwoździach do twojej trumny” VNM-a i w Jimsonowej odpowiedzi „True Man Show”.
       Ale elblążanin nie polegał na takiej sławie, jednocześnie nagrywając dwa undergroundowe albumy. Szczególnie „Niuskul mixtape” (2009) przyniósł artyście wiele komplementów – nie tylko ze strony słuchaczy, ale też innych twórców polskiego rapu. Przełomem w karierze okazało się dla VNM-a zainteresowanie ze strony Sokoła. To dzięki niemu podpisał umowę z Prosto Label.
       Bilety w cenie 35 zł.
      
       Organizatorem koncertu są "Sąsiedzi" i „Dobra Bomba”
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama