UWAGA!

W betlejemskiej szopce pachnie piernikami

 
Elbląg, W betlejemskiej szopce pachnie piernikami
fot. nadesłana

Przedświąteczny czas inspiruje do tworzenia prac związanych z Bożym Narodzeniem, właśnie dlatego 14 grudnia w Świetlicy Kadyna odbędą się warsztaty z tworzenia szopek betlejemskich oraz z pieczenia i dekorowania pierników.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wraz ze Stowarzyszeniem Jantar oraz Świetlicą Wiejską Kadyna zaprasza do Kadyn w poniedziałek, 14 grudnia w godz. 15-18 do udziału w warsztatach rzeźbiarskich i plecionkarskich, które mają na celu tworzenie szopek i postaci z szopek betlejemskich. A pod okiem gospodyni Świetlicy - Doroty Lebioda będzie się można podszkolić w przedświątecznym wypiekaniu pierników.
       - Całe spotkanie będzie się odbywać w kadyńskiej świetlicy, w świątecznym klimacie będziemy poznawać zwyczaje kulinarne oraz tradycje Warmii i Mazur związane ze świętami Bożego Narodzenia – mówi Magdalena Czarnocka- Kaptur, koordynatorka projektu „Rękodzieło - sztuka warta zachodu”.- Na bezpłatne warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, mamy nadzieję, że licznie odwiedzą nas mieszkańcy Kadyn oraz gminy Tolkmicko.
       Na zakończenie zajęć upieczone pierniki zostaną udekorowane pod okiem etnologa, który przedstawi dawne motywy zdobnicze, nawiązujące do pięknej i wielowiekowej tradycji.
       Po wykonaniu szopek i postaci uczestnicy warsztatów udadzą się do Klasztoru Franciszkanów, aby poświęcić wykonane prace.

       Projekt "Rękodzieło - sztuka warta zachodu" realizowany przez Stowarzyszenie Jantar wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu
       Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama