UWAGA!

W cieniu krążowników Schichaua oraz wyścigówek Komnicka

 Elbląg, W cieniu krążowników Schichaua oraz wyścigówek Komnicka

W środę (29 czerwca), o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie online w ramach „Wirtualnej Regioteki” z dr. Adrianem Watkowskim, które odbędzie się na profilu FB Biblioteki Elbląskiej. Rozmowę poświęconą elbląskiemu przemysłowi za czasów Schichaua oraz Komnicka poprowadzi dr Radosław Kubus. Zapraszamy!

Zakłady Schichaua w Elblągu oraz firma Franza Komnicka stanowiły niegdyś chlubę Elbląga. Przedsiębiorstwa te u progu XX wieku dawały zatrudnienie znacznej grupie elblążan. Podczas najbliższego spotkania w ramach “Wirtualnej Regioteki” nasz gość opowie o początkach funkcjonowania tych firm, produkowanym przez nie asortymencie oraz okresie apogeum ich rozwoju. Ponadto przedstawiony zostanie wpływ zakładów Schuchaua i fabryki Komnicka na funkcjonowanie Elbląga. Poza tym wspólnie z naszym gościem, spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie o przyczyny upadku przemysłowych potentatów. Gościem spotkania będzie dr Adrian Watkowski./Radosław Kubus

 

Adrian Watkowski – ur. w 1988 r. w Elblągu. Absolwent tutejszego II LO im. Kazimierza Jagiellończyka. Ukończył historię, politologię oraz administrację na Uniwersytecie Gdańskim. W 2022 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych za rozprawę zatytułowaną: “Kontradmirał Gereon Rzenia-Romanowski (1916-1983). Żołnierz, polityk i kaszubsko-pomorski działacz regionalny”. Jes współautorem atlasu historycznego Pomorza Nadwiślańskiego 1914-2020 oraz autorem szeregu artykułów w takich czasopismach jak np. “Acta Cassubiana”, “Studia Maritima”, czy “Imponderabilia. Biuletyn Piłsudczykowski”.

Aleksandra Buła, dział komunikacji społecznej, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama