UWAGA!

W cieniu werand i okiennic

 
W cieniu werand i okiennic
fot. Tomasz Misiuk

Ci, którzy łączą pasję podróżniczą z fotograficzną mogą wziąć udział w konkursie, organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” na fotografowanie warmińsko-mazurskich werand i okiennic.

Podróżując po zakątkach Warmii i Mazur, można zauważyć wiele elementów dekoracyjnych, wśród których są charakterystyczne drewniane, ażurowe dekoracje snycerskie umieszczone w trójkątnych szczytach budynków.
       - Są detale, które przepięknie wpisują się w otaczający nas krajobraz, możemy je zauważyć na werandach, gankach, balkonach oraz zdobionych krokwiach w szerokich okapach. Szczególnie malowniczo wpisują się w otaczający krajobraz okiennice, wiele z nich nie doczeka się prac modernizacyjnych i remontów, które zabezpieczą je przed niszczącym działaniem czasu – mówią organizatorzy konkursu. - To przede wszystkim ich piękno chcielibyśmy utrwalić i pokazać.
       Organizator konkursu – Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” do 6 grudnia czeka na fotografie prezentujące okiennice, werandy oraz drewniane dekoracje snycerskie z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz osoby dorosłe. Kolorowe lub czarno-białe zdjęcia powinny być dostarczone w postaci odbitek lub cyfrowo, na płycie CD. Format prac to minimum 13x18 cm. Prace nadesłane na konkurs powinny być opisane na odwrocie: imię i nazwisko, wiek autora pracy, dokładny adres placówki lub adres zamieszkania, e-mail, telefon kontaktowy.
       Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości do 20 grudnia będą również dostępne na stronie www.swiatowid.elblag.pl, a nagrodzone prace znajdą się na pokonkursowej wystawie.
       Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie pod linkiem.
      
Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Ślady kultury – dziedzictwo znane i nieznane” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)