UWAGA!

W czwartek początek Nocy...

 Elbląg, Janusz Radek, laureat "Księżycowej statuetki" z ubiegłego roku
Janusz Radek, laureat "Księżycowej statuetki" z ubiegłego roku

W czwartek rozpoczynają się VIII Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie na czwartek.

W ciągu trzech dni trwania Elbląskich Nocy Teatru i Poezji na Podzamczu Muzeum w Elblągu zaprezentuje się setka artystów. Pierwszy dzień to koncert Formacji Chłopięcej „Legitymacje” - projekt, który wywołał sensację podczas XXV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, występy kabaretów oraz spektakl teatralny, który zdobył główną nagrodę na tegorocznym XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Malta 2004 w Poznaniu.
     Jak podkreśla dyrektor artystyczny imprezy, Bożena Sielewicz, „Noce...” dają możliwość spotkania w jednym miejscu laureatów najważniejszych festiwali i przeglądów, jakie odbyły się w mijającym roku na terenie całego kraju; są barometrem tego, co dzieje się na polskiej scenie artystycznej.
     - Uczestniczyłam w niemalże wszystkich tegorocznych festiwalach i zaprosiłam do Elbląga tych, którzy byli najlepsi - zachęca Bożena Sielewicz.
     "Legitymacje", czyli Konrad Imiela, Cezary Studniak i Sambor Dudziński pokażą kameralny show z pogranicza koncertu, kabaretu i teatru, w którym genialnie parodiują rozmaite formy sceniczne, odzierają z powagi pieśni zaangażowane politycznie, piosenkarzy country i choleryków z branży disco polo, a jednocześnie fantastycznie eksponują swe możliwości aktorskie, talenty sceniczne, instrumentalne i wokalne.
     Z kolei "Tlen" to „sztuka zaangażowana” będąca protestem przeciwko ordynarności, martwocie i stęchliźnie codziennego życia. To ostatnia sztuka Wyrypajewa, jednego z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się za granicą młodych dramaturgów rosyjskich. Spektakl gra koncert, psychodramę i rachunek sumienia. Przedstawia historię miłości i zbrodni, którą opowiada na wiele sposobów. Wykonawcami są: Krzysztof Czeczot, Iza Kała, Artur Pagrulski, Konrad Cwajda i Lech Grochala.
     Kabaret "LIMO" tworzą studenci gdańskich uczelni: Ewa Błachnio, Marcin Kulwikowski i Abelard Giza. Jest laureatem chyba wszystkich ważnych przeglądów kabaretowych w kraju, m.in.: PaKA - I Nagroda 2001; Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry - II Nagroda 2001, I Nagroda 2002; Mulatka - III Nagroda 2002; "Wyjście z Cienia" - Grand Prix 2002. Mimo swojego młodego wieku mają dość długi sceniczny staż - pierwszy oficjalny występ odbył się w 1999 r. Jak mówią niezależnie od sukcesów na ogólnopolskich festiwalach, za jeden z najbardziej godnych zapamiętania występów uważają ten... tuż po zespole BOYS, znanym z hitu "Jesteś szalona".
     Łowcy. B, czyli Barytosz Góra, Barytosz Gajda, Sławek Szczęch, Paweł Pindur, Maciej Szczęch i Maryjusz Kałamaga to również laureaci wielu przeglądów kabaretowych w kraju, m.in.: PakA 2003 (Kraków); Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. 2004 w Poznaniu, VI Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej PRZEWAŁKA, (Wałbrzych).
     
     
***

     
     Pojedyncze zaproszenia na czwartkowe prezentacje wygrali: Michał Gabriel, Beata Falkenberg, Przemek Stańczak i Anna Tupaj. Gratulujemy, potwierdzenia wyślemy mailem.
     
     Program VIII Elbląskich Nocy Teatru i Poezji
L

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama