UWAGA!

W krainie pasteli

- Zacząłem pracować na stole, aby ludzie nie deptali moich prac - mówi Marek Wawryn, artysta plastyk, którego wystawę pasteli i kolaży można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Pro Arte - Pax w Elblągu. - Wcześniej zorganizowałem ekspozycję grafik, które rozłożyłem na podłodze, aby zbierały odciski butów zwiedzających. Jednak cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy nie chcą oglądać prac butami.

Marek Wawryn pokazuje swoje prace w Galerii Pax już po raz trzeci. Z wykształcenia architekt, zajmuje się malarstwem i grafiką. Obecna wystawa jest dowodem na to, że świetnie porusza się również w krainie pasteli i kolaży.
     - Prezentowane pastele powstały niedawno, lecz są kontynuacją moich przemyśleń zapisanych w innej technice - mówi Marek Wawryn. - Odejście od kolaży trochę mnie martwiło, gdyż w swej skłonności do porządkowania płaszczyzny nie tylko obrazu, znajdowałem w tej technice upodobanie. Była to jednak żmudna, wymagająca cierpliwości czynność, ponadto ten język sztuki wydał mi się po jakimś czasie mało gadatliwy, a ileż radości tkwi w dygresjach, anegdotach, dykteryjkach! Stąd właśnie pastel - wyjaśnia artysta.
     Prace Wawryna są jasne, ciepłe. Mówią o tym, co w duszy gra, ale w tonach szczerych i życzliwych. Na niewielkich płaszczyznach można zobaczyć myśli, spostrzeżenia i marzenia artysty. Nie krzyczą za to wielkością formatu. Jak podkreśla autor - o wielkich sprawach można mówić nie podnosząc głosu.
     Wystawę pasteli i kolaży Marka Wawryna można oglądać do 27 kwietnia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)