UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W krainie pasteli

- Zacząłem pracować na stole, aby ludzie nie deptali moich prac - mówi Marek Wawryn, artysta plastyk, którego wystawę pasteli i kolaży można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Pro Arte - Pax w Elblągu. - Wcześniej zorganizowałem ekspozycję grafik, które rozłożyłem na podłodze, aby zbierały odciski butów zwiedzających. Jednak cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy nie chcą oglądać prac butami.

Marek Wawryn pokazuje swoje prace w Galerii Pax już po raz trzeci. Z wykształcenia architekt, zajmuje się malarstwem i grafiką. Obecna wystawa jest dowodem na to, że świetnie porusza się również w krainie pasteli i kolaży.
     - Prezentowane pastele powstały niedawno, lecz są kontynuacją moich przemyśleń zapisanych w innej technice - mówi Marek Wawryn. - Odejście od kolaży trochę mnie martwiło, gdyż w swej skłonności do porządkowania płaszczyzny nie tylko obrazu, znajdowałem w tej technice upodobanie. Była to jednak żmudna, wymagająca cierpliwości czynność, ponadto ten język sztuki wydał mi się po jakimś czasie mało gadatliwy, a ileż radości tkwi w dygresjach, anegdotach, dykteryjkach! Stąd właśnie pastel - wyjaśnia artysta.
     Prace Wawryna są jasne, ciepłe. Mówią o tym, co w duszy gra, ale w tonach szczerych i życzliwych. Na niewielkich płaszczyznach można zobaczyć myśli, spostrzeżenia i marzenia artysty. Nie krzyczą za to wielkością formatu. Jak podkreśla autor - o wielkich sprawach można mówić nie podnosząc głosu.
     Wystawę pasteli i kolaży Marka Wawryna można oglądać do 27 kwietnia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama