UWAGA!

W Laponii mieszka Święty Mikołaj

W Laponii mieszka Święty Mikołaj
fot. nadesłana

Region w północnej Europie, który leży na terytorium czterech Państw: Rosji, Finlandii, Szwecji i Norwegii. To setki kilometrów nietkniętego środowiska naturalnego, krystalicznie czyste jeziora, lasy, bogata flora i fauna, ale przede wszystkim to kraina Świętego Mikołaja. Do Laponii wybierają się w najbliższą sobotę skrzaty, żeby sprawdzić, czy Święty Mikołaj jest już gotowy na Święta.

W sobotę, 19 grudnia o godz. 11 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Skrzat w podróży przez świat.
       Na kole podbiegunowym, w Laponii, święta Bożego Narodzenia trwają cały rok. Mikołaj przyjmuje gości, odpowiada na listy, Rudolf pasie się za domem.
       - My odwiedzimy Laponię w grudniu. Na zajęciach edukacyjnych i filmowych poznamy sekrety pracy Mikołaja, dowiemy się gdzie dokładnie mieszka i dlaczego rozdaje prezenty – opowiada Aleksandra Bednarczuk, organizator cyklu. - Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonają ozdoby świąteczne, a na koniec odwiedzi je Święty Mikołaj z upominkami.
       Dzięki zajęciom plastycznym, filmowym, czy tanecznym najmłodsi łączą wspaniałą przygodą z zabawą oraz nauką i to jest właśnie cel zajęć Skrzat w podróży przez świat.
      
       Kolejna podróż skrzatów już w sobotę, 19 grudnia o godz. 11. Na zajęciach są pojedyncze wolne miejsca, ich koszt to 35 zł. Zapisy tel. 55 611 20 59 lub mailowe: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 17 grudnia.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)