UWAGA!

W muzeum dwie wystawy na lato

 
Elbląg, Muzeum zachęca do oglądania nowych wystaw
Muzeum zachęca do oglądania nowych wystaw (fot. nadesłana)

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu zaprasza w środę (12 czerwca) na otwarcie dwóch wystaw czasowych. Obie wystawy są efektami współpracy muzeów z Polski i Rosji. W Elblągu ekspozycje zostaną udostępnione zwiedzającym na sezon wakacyjny.

Pierwsza wystawa prezentuje wybrane prace plastyczne, nadesłane na konkurs na logotyp projektu „Muzea ponad granicami”. Wpłynęło nań prawie 250 prac, udział wzięło 130 twórców. Zwycięzcą i laureatem głównej nagrody w konkursie został 22-letni Marcin Usarek z Wrocławia. Z najciekawszych grafik powstała wystawa, która latem prezentowana będzie w Elblągu, a jesienią pojawi się w Kaliningradzie, w Muzeum Brama Frydlandzka. Oba muzea współpracują w ramach międzynarodowego projektu „Muzea ponad granicami”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
       Wystawa „Od Borodino do Paryża. Archiwa przemawiają... (1812-1815)” została przygotowana przez Obwodowe Muzeum Historyczno – Artystyczne w Kaliningradzie z okazji 200-lecia Wojny Ojczyźnianej 1812 roku. Jej wersja polskojęzyczna jest do obejrzenia w Elblągu. Rzadkie dokumenty, świadczące o tych czasach, zostały udostępnione przez trzy rosyjskie archiwa – Archiwum Polityki Wewnętrznej z Moskwy, Rosyjskie Archiwum Państwowe Marynarki Wojennej z Sankt Petersburga i Rosyjskie Państwowe Wojenno-Historyczne Archiwum z Moskwy oraz niemieckie Tajne Państwowe Archiwum Fundacji Pruskiego Dziedzictwa Kulturowego z Berlina. Wśród eksponatów na wystawie przedstawiono wcześniej nie publikowane kopie dokumentów, pochodzących z Rosji, Prus i Francji.
       Otwarcie wystaw odbędzie się w środę o godz. 13.30 w Domu Rektora. Wejście do obiektów znajduje się od strony Bulwaru Zygmunta Augusta.
      
Tomasz Gliniecki, kierownik Działu Edukacji i Promocji MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama