UWAGA!

W muzycznym świecie standardów

 Elbląg, Knitter's Jazz Band
Knitter's Jazz Band (fot. Michał Skroboszewski)

Cieszą się niesłabnącą popularnością, są wykonywane przez kolejne pokolenia muzyków i interpretowane przez nich na nowo. W Bażantarni, podczas kolejnego koncertu w ramach XXI Letniego Salonu Muzycznego zabrzmiały evergreeny, czyli utwory wiecznie zielone. Wykonywał je Knitter's Jazz Band. Zobacz więcej zdjęć. 

- Prosili państwo, żebyśmy prezentowali lokalnych muzyków. Spełniamy to życzenie – powiedziała Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, tuż przed rozpoczęciem koncertu.
       I przedstawiła zespół, który tworzą: Roman Apoloniusz Knitter (wokal, jazz guitar, lider Knitter’s Jazz Band), Grzegorz Jundziłł (instrumenty klawiszowe), Stanisław Żylis (bass), Wojciech Szewczyński (perkusja). To doświadczeni muzycy z Elbląga, Olsztyna oraz Pasłęka.
       Zebranych na niedzielnym (8 lipca) koncercie w Bażantarni zabrali w muzyczną podróż zaczynając od "I wish you love". Jest to adaptacja francuskiego utworu "Que reste-t-il de nos amours?" z 1942 r. (muz. Leo Chauliac, sł. Charles Trenet). Słuchacze mogli również usłyszeć m.in. "Meditation", "Night and day", "Fly me to the moon" (czyli piosenkę, której oryginalny tytuł to "In other words") czy "Summertime". Nie zabrakło francuskiego klasyku w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego czyli "Martwych liści". Utwór ten wykonywała m.in. Edith Piaf, sięgnął po niego również... Iggy Pop. Zespół wspierała Anna Mastalerz, która opowiadała o prezentowanych przez Knitter's Jazz Band piosenkach.
       Kolejny koncert w ramach Letniego Salonu Muzycznego już za tydzień w niedzielę, 15 lipca. Początek tradycyjnie o godz. 17.

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama