UWAGA!

W poszukiwaniu tego, co łączy

 Elbląg, W poszukiwaniu tego, co łączy
fot. nadesłana

To niecodzienna podróż… odkrywanie nowych talentów, umiejętności, poznawanie nowych uczestników, nawiązywanie kontaktów. To artystyczne antidotum na problemy dnia codziennego. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” już po raz trzeci będzie realizować międzypokoleniowy projekt „Bez korzeni nie ma korony drzew”.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”, a także Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno - wieś z pomysłem”, Stowarzyszenie: Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku i Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku – wspólnie będą działać na rzecz łączenia pokoleń, realizując projekt „Bez korzeni nie ma korony drzew”.
       - W poprzednich edycjach skupialiśmy się na działaniach związanych z kulinariami, na celebrowaniu wspólnych posiłków, opracowywaniu przekazywanych z pokolenia na pokolenie przepisów były też działania artystyczne – opowiada Teresa Miłoszewska, pomysłodawczyni i koordynator projektu. - W trzeciej odsłonie projektu postawiliśmy na sztukę użytkową.
       Warsztaty malarstwa na szkle w Aniołowie, warsztaty artystyczne w ramach Dni Jakubowych w Tolkmicku, warsztaty „Tkanina artystyczna” w Oleśnie, plenerowe „Spotkania ze sztuką użytkową” w Kadynach, warsztaty „Naczynia użytkowe” – to m.in. działania, które zostaną zrealizowane w tym roku. Dzięki nowym umiejętnościom seniorzy będą mogli samodzielnie lub ze swoimi bliskimi, dziećmi, wnukami wykonać różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, prezenty.
       - Działania, które zaplanowaliśmy wynikają z potrzeb samych uczestników. Chcemy przypomnieć stare, zapomniane techniki oraz zaproponować nowe formy wykonywania przedmiotów użytecznych – dodaje Teresa Miłoszewska.
       Efektem projektu będzie opracowanie poradnika metodycznego z zakresu technik plastycznych dla osób pracujących na co dzień z osobami starszymi, zagrożonymi wykluczeniem społecznym „Arteterapia w praktyce”.
      
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama