UWAGA!

W rytmie jazzu i folk

 Elbląg, W rytmie jazzu i folk
(fot. EOK)

W niedzielę, 7 lipca, w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbył się koncert zespołu Fiddlers Duo. Dawid Lubowicz i Christian Danowicz zaprezentowali mistrzowskie duety skrzypcowe z autorskiej płyty "Stories", przenosząc słuchaczy w podróż przez świat muzyki łączącej jazz i folk.

Już od pierwszych dźwięków koncert emanował energią i liryzmem. Kompozycje Dawida Lubowicza zachwyciły publiczność swoją świeżością i oryginalnością. Duet skrzypcowy Lubowicza i Danowicza oczarował wirtuozerią i perfekcyjnym zgraniem, wydobywając z instrumentów pełnię brzmień.

Koncert był prawdziwą ucztą dla miłośników muzyki skrzypcowej. Utwory z płyty "Stories" zaprezentowane zostały w nowych, zaskakujących interpretacjach, dając słuchaczom możliwość odkrycia głębi i bogactwa kompozycji Dawida Lubowicza.

 

Koncert zorganizowany został w ramach Elbląg Music Masterclass. Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na pozostałe koncerty EMM. Przed nami koncert Wieczór Jazzowy - Filip Wojciechowski Quartet, 11.07.2024 r. o godz. 19:00 w ZPSM w Elblągu oraz Finał Elbląg Music Masterclass, 12.07.2024 r., o godz. 19:00 w Ratuszu Staromiejskim. Więcej informacji na stronie EOK:

 

* Koncerty 7 i 11 lipca współfinansowane ze środków ZAW STOART

* Nagroda rzeczowa dla laureata Konkursu Młodego Wirtuoza w postaci kompletu strun ufundowana została przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Marcina Kuchcińskiego.

Nagrody finansowe dla laureatów Konkursu Młodego Wirtuoza zostały ufundowane przez prezydenta Elbląga Michała Missana.

 

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Marcin Kuchciński, Prezydent Elbląga – Michał Missan.

Sponsorzy: Gmina Elbląg, Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Nadleśnictwo Elbląg

Patroni medialni: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, TVP 3 Olsztyn, Polmic.pl, RMF Classic, Radio Gdańsk, Polskie Radio Olsztyn, ArtPost, przesluchania.com.

Partnerzy: Konsul Honorowy Mołdawii w Elblągu – Maciej Bukowski, Hotel Młyn, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Restauracja Amore Mio, Restauracja Zmysły, Kawiarnia Za Rogiem, Galeria EL, Muzeum Historyczno-Archeologiczne, Klub Muzyczny Mjazzga.

Redakcja

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama