UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W stronę muzycznej jesieni – EOK inauguruje sezon

 
Elbląg, Maciej Kułakowski
Maciej Kułakowski

Koleją warszawsko-wiedeńską mogło podróżować rocznie nawet 13 milionów pasażerów. Sala Koncertowa ZPSM mieści wprawdzie skromniejszą liczbę osób, ale muzyczny dystans dzielący stolice Polski i Austrii jest w stanie pokonać w ciągu kilku sekund. Już 22 września udowodnią to - siłą nie byle jakich, bo smyczkowych argumentów - muzycy EOK, którzy uroczyście zainaugurują swój 13. sezon artystyczny.

 W podróż usłaną dziełami Mieczysława Karłowicza, Andrzeja Panufnika i Ludwiga van Beethovena Orkiestra wyruszy pod batutami dyrygenckiego duetu Sabrina Stachel-Piotr Jędrzejczyk. W związku zaś z tym, że inauguracja nie może obejść się bez solisty, spod smyczka Macieja Kułakowskiego popłynie pełnia wiolonczelowych emocji. A że mowa o zwycięzcy X Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego, to będziemy świadkami artystycznej uczty dla oczu i uszu.
       Do epoki wiedeńskiego klasyka przeniesiemy się za sprawą jego Symfonii nr 4 B-dur op. 60 – choć kompozycja rozpoczyna się z prędkością „czterech nut na kwadrans”, swoim tempem niejednego melomana wciśnie w fotel. Dzięki Koncertowi wiolonczelowemu Panufnika poznamy siłę tkwiącą w geometrii – strukturę dzieła nasunęła kompozytorowi figura w kształcie migdału, mandorla palindromiczna. Z kolei Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową to utwór przesycony oryginalnym, karłowiczowskim liryzmem.
      
       22 września, niedziela, godz. 18
       Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
      

       Wykonawcy:

 

Maciej Kułakowski – wiolonczela
       Sabrina Stachel – dyrygent
       Piotr Jędrzejczyk – dyrygent
       Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym
       W programie m.in.
       M. Karłowicz - Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową 
       A. Panufnik - Koncert wiolonczelowy
       L. van Beethoven - Symfonia nr 4 B-dur op. 60   
       Rezerwacje:
       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
       Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama