UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W świecie bez barw

 
Elbląg, W świecie bez barw
fot. nadesłana
Reklama

Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprasza grupy zorganizowane ze szkół podstawowych na zajęcia warsztatowe w oparciu o książkę „Czarna książka kolorów”. Zajęcia uczą akceptacji osób niepełnosprawnych i pozwalają dzieciom wejść w świat osób niewidomych.

Zobacz kolory inaczej z „Czarną książką kolorów”. To książka inna niż wszystkie.
       „Czarna książka kolorów” przybliża widzącym dzieciom osoby niewidome. Jest książką, która uczy otwartości i akceptacji dla niepełnosprawności.
       Książka jest prawie cała czarna - czarne kartki, czarne wypukłe ilustracje, czarny alfabet Braille’a i jedynie krótki tekst oraz rysunek na okładce ma kolor srebrny.
       Autorka książki, Menena Cottin, wyobraziła sobie przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek, jest niewidomy. Jego widzący przyjaciel opowiada nam, jak Tomek potrafi poczuć, dotknąć, usłyszeć czy posmakować kolorów. Czytając tę opowieść, też zaczynamy je widzieć inaczej, tak jak Tomek, który spośród kolorów widzi tylko kolor czarny czyli ciemność. Przed czytelnikiem otwierają się nowe możliwości poznawania kolorów zmysłami, uczuciami i wyobraźnią.
       „Tomek nie widzi kolorów. Są one dla niego tysiącami smaków, zapachów, dźwięków i emocji. Pogrążony w mroku chłopiec zaprasza nas, byśmy spróbowali odkrywać je tak, jak on: wcale ich nie widząc”.
       „Czarna książka kolorów” wydana przez Wydawnictwo Widnokrąg, otrzymała nagrodę New Horozons Award w 2007 r. na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii.
       Uczestnicy warsztatów pokrywają koszt materiałów plastycznych wykorzystanych podczas zajęć. Opłata wynosi 2 zł od dziecka.
       Chętnych prosimy o kontakt: Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, ul. św. Ducha 3-7 , tel: 55 611 31 69, e-mail: dzieci@bibliotekaelblaska.pl
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama