UWAGA!

W szufladzie

 
W szufladzie
fot. nadesłana

Każde dziecko ma swoją niezwykłą szufladę, albo skrzynię, w której trzyma swoje skarby – kawałek szkiełka, guzik, kamyczek… Czy to są praktyczne rzeczy? Nie. A spróbujcie wyrzucić, któryś z tych przedmiotów do śmieci. Co się stanie? Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza we wtorek, 18 czerwca na spektakl „W szufladzie”. Wstęp wolny.

O godz. 18.30 na Scenie na Piętrze odbędzie się spektakl pt. "W szufladzie" przygotowany przez grupę gimnazjalistów „Za ścianą”, działającą w CSE „Światowid”.
       - Czy zastanawialiście się, o czym marzą przedmioty zamknięte w szufladzie? Za czym tęsknią? Co wspominają? Jak się czują w ciemnościach? – opowiada Edyta Machul, instruktor teatralny CSE „Światowid”. - Każde dziecko ma swoją niezwykłą szufladę, albo skrzynię, w której trzyma swoje skarby. Czy to są praktyczne rzeczy? Nie. A spróbujcie wyrzucić, któryś z tych przedmiotów do śmieci. Co się stanie? Wielki płacz i nieszczęście dziecka. Bo przecież to jest szuflada ze skarbami!
       „W szufladzie” to opowieść o życiu przedmiotów i ich oczekiwaniu. Historia przedmiotu, który czekał, kiedy inne straciły nadzieję. Spektakl o tym, że warto życzyć sobie nawet w ciemnej szufladzie miłego dnia, że warto czekać na lepsze. Dla przedmiotów z szuflady znalazło się lekarstwo na beznadziejny los. Okazała się nim dziecięca wyobraźnia. I jest to również opowieść o ogromnej mocy dziecięcej kreatywności, która ożywia świat, nawet ten pozornie nieciekawy.
      
       Spektakl „W szufladzie” odbędzie się na Scenie Na Piętrze w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” we wtorek, 18 czerwca o godz. 18.30. Tego samego dnia od godz. 17 w „Światowidzie” będzie można wziąć udział w koncercie grup wokalnych oraz w warsztatach plastycznych (szczegóły na stronie) . Wstęp wolny.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)