UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Elbląg, W tym tygodniu polecam

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy - co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Po kilku tygodniach pełnych festynów i najróżniejszych zabaw a to z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka, czy Święta Sąsiada polecam... antyfestyn, czyli Letnie Ogrody Polityki. W programie imprezy znalazło się wiele dobrych uciech zarówno dla duszy, jak i ciała. Będzie coś dla uszu, oczu, serca… i innych organów (też tych wewnętrznych). Przez cztery dni czekają nas: koncerty laureatów Paszportu Polityki, wystawa fotografii i komiksu i ciekawe dyskusje o kulturze (i nie tylko).
       Letnie Ogrody…. zainaugurują odważne i nie szczędzące słów Maria Peszek i Kasia Nosowska. Przedstawiać ich nie trzeba, namawiać na słuchanie co mają do powiedzenia (wyśpiewania) - też nie. Koncerty pań poprzedzi rozmowa na temat „Kultury w państwie i państwa w kulturze”, po niej swoje zdjęcia pokaże Grzegorz Press, którego prace znają czytelnicy Polityki.
       Czwartkowa dyskusja o kinie niezależnym połączona będzie z projekcją filmu tegoż gatunku. Tego dnia zobaczymy wystawę „Gadających głów”, czyli komiksów Janusza Fajto i Sławomira Mizerskiego (z Polityki oczywiście). Muzyczna część imprezy należeć będzie do Gabrieli Kulki i Łukasza Rostkowskiego, znanego jako Planet L.U.C.
       „Wolne słowo w wolnej Polsce” to tytuł trzeciego panelu dyskusyjnego. W piątkowy wieczór zagrają nam „wolni” Żywiołak i Morion Trio. I wcale nie chodzi tu o tempo rozmów, muzyki, życia…
       Ostatniego dnia imprezy odbędzie się koncert muzyki poważnej Artura Rucińskiego, laureata zeszłorocznego Paszportu. Będzie też mowa o dziennikarstwie polskim, któremu stuknęła 20-tka. Na zakończenie wystąpią Haydamaky i Voo Voo.
       Przypominam, że w tym roku za bileciki na koncerty zapłacić trzeba, ale biorąc pod uwagę poziom wydarzenia, i tak niedużo.
       Dodam też bardzo istotną rzecz, szczególnie dla tych którzy nie wiedzieli, zapomnieli, czasu nie znaleźli a chcą – wejściówki i karnety można jeszcze kupić w Bibliotece Elbląskiej!
       Dziś w Światowidzie wystąpi Krzysztof Daukszewicz. Warto zweryfikować swoje widzenie świata (głównie polityki) z poglądami satyryka.
       Przypominam, że w czwartek mamy Boże Ciało. Wolny od pracy i szkoły dzień można wykorzystać na zwiedzanie wystaw w muzeum, galerii i Światowidzie. Warto też zajrzeć do elbląskich kin. Z repertuaru Światowida polecam „Wino truskawkowe” i ciekawie zrealizowany „Walc z Baszirem”. Na ekranach Multikina oglądać można najnowsze komedie – romantyczne i nie, filmy akcji oraz bajki dla dzieci.
       Natomiast w teatrze wystawiany jest spektakl „A my… róbmy swoje”.
       W piątek na elbląskim lotnisku wylądują uczestnicy Euroregionalnego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur.
       Namawiam na sobotnią wycieczkę do Malborka. W tamtejszym muzeum otwarta zostanie wystawa Wacława Wantucha, na której podziwiać będzie można piękno kobiecego ciała. Akty artysty można było oglądać jakiś czas temu w Elblągu. Warto więc pokonać te kilkadziesiąt kilometrów, by zobaczyć nowe dzieła fotografa.
       Tego dnia będzie też można wybrać się na pieszy lub rowerowy rajd do anielskiej miejscowości pod Pasłękiem.
       W sobotę odbędzie się turniej piłkarski w ramach VIII Parafiady Diecezji Elbląskiej „Rafael Cup”, a w niedzielę - Rodzinny Festyn Profilaktyczny. W weekend na Zalewie Wiślanym pojawią się żagle, będzie też ognisko i szanty.
       Na zakończenie tygodnia w murach Galerii El usłyszeć będzie można dźwięki muzyki dawnej, a po koncercie uraczyć się przy staropolskim stole.
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portel.pl. Może podzielę się tym z innymi.
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama