UWAGA!

W tym tygodniu polecam

 Plakat najnowszego filmu dla dzieci
Plakat najnowszego filmu dla dzieci

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Śpiewające dżdżownice to bohaterowie najnowszego filmu dla dzieci. Znudzone zwyczajnym życiem robaczki postanawiają założyć zespół muzyczny. Kunsztu ich popisom dodają m.in. Agnieszka Chylińska i Zbigniew Wodecki, którzy użyczają im głosu. Piszę o tym, ponieważ w tym tygodniu mamy Dzień Dziecka. Warto więc zabrać swoją pociechę na ten pełny humoru i muzyki film. „Disco Robaczki” oglądać można w obu elbląskich kinach. Innymi propozycjami dla dzieci są filmy „Niania i wielkie bum”, „Jak wytresować smoka 3D” i „Ocean przygód 3D”. Ale kino to nie wszystko... Szczegóły niżej.
       Dziś w Światowidzie dwie imprezy, obydwie o tej samej porze. Trochę szkoda, że organizatorzy stawiają elblążan przed takim wyborem, ale widocznie uważają za normę fakt, że jeśli ktoś lubi kino, to nie lubi muzyki. I odwrotnie. A ani jedno, ani drugie wydarzenie nie jest czymś typowym. Dzisiejsza propozycja kina to spotkanie z Michałem Sumińskim, znanym z programu „Zwierzyniec”. W cyklu „Elbląg na dużym ekranie” zobaczymy też fragmenty elbląskich filmów dokumentalnych sprzed 40 lat. Wstęp na seans jest bezpłatny. Kolejną propozycją Światowida jest koncert, do udziału w którym Marta Osowska-Utrysko zaprosiła Pawła Zagańczyka. Tytuł: „Projekt - Akordeon”. W Galerii Nobilis zabrzmi więc i fortepian i akordeon. Wstęp wolny.
       Dziś również w Galerii Pro Arte Pax otwarta zostanie wystawa dziecięcych prac. Uczestnicy „Zabawy z plastyką” są uczniami najmłodszych klas podstawówki, a już odkryto w nich talent.
       We wtorek Dzień Dziecka. Choć część imprez z tej okazji odbyła się już w weekend, to na szczęście mamy jeszcze kilka propozycji na 1 czerwca.
       Jedną z nich jest „Stumilowy Krok Przedszkolaka”, czyli zabawa dla najmłodszych dzieciaczków, która odbędzie się w Centrum Sportowo – Biznesowym.
       We wtorek muzeum zaprasza milusińskich na przedpremierowy wernisaż wystawy „Ala ma lale – lalki z kolekcji Moniki Barańskiej”. Spotkanie wzbogacone zostanie o warsztaty plastyczne. Wstęp wolny.
       Wiele atrakcji czeka też wszystkich tych, którzy odwiedzą tego dnia Nową Holandię.
       Również we wtorek odbędzie konferencja, gospodarzami której będą self-adwokaci z elbląskiego Dziennego Centrum Aktywności przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Spotkanie odbędzie się w EUH-E. Wstęp wolny.
       Z kolei Multikino zaprasza wszystkie panie na spotkanie w (tylko!) babskim gronie. W Kinie na Obcasach pokazany będzie film „Seks w wielkim mieście 2”. Będą też prezentacje. Bilety kosztują 16 zł.
       W środę na ekranie Multikina obejrzeć będzie można finał „You Can Dance – po prostu tańcz!”. Za taneczne emocje na wielkim ekranie trzeba będzie zapłacić 10zł i/lub 15zł.
       Środa to także... Czas na kobiety w polityce. Taki tytuł nosi konferencja z udziałem Olgi Krzyżanowskiej, Małgorzaty Fuszary, Henryki Bochniarz i Magdaleny Środy. Panie spotkają się w Światowidzie. Wstęp wolny.
       Wieczorem w klubie Mimoza wystąpią Ola Józefów i Marcin Gawdzis. Elbląscy muzycy wykonają utwory Anny Marii Jopek, Seweryna Krajewskiego, Marka Grechuty i Kabaretu Starszych Panów. Bilety na koncert kosztują 10 zł.
       Również w środę w Światowidzie odbędzie się wernisaż dziewiątego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Oddziałów i Klas Integracyjnych „Razem”. Na wystawie zobaczyć będzie można prace dzieci z Polski, Rosji i Wielkiej Brytanii.
       W sobotę będziemy mogli obejrzeć na żywo towarzyski mecz piłki ręcznej mężczyzn Polska – Litwa. Szczypiorniści spotkają się w Centrum Sportowo Biznesowym. Bilety w cenie 15 zł i 20 zł.
       A w niedzielę można wybrać się rowerem nad Nogat.
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)