UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Rycerzy w lśniących zbrojach zobaczymy w sobotę na Placu Jagiellończyka!
Rycerzy w lśniących zbrojach zobaczymy w sobotę na Placu Jagiellończyka!

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Kto chce trud wielkich rycerzy podziwiać, z dobrym jadłem i swawolami połączyć, podpatrzeć pracę rzemieślników średniowiecznej epoki, ten uczynić będzie owo mógł w grodzie naszym, na Placu Kazimierza Jagiellończyka dnia 19 czerwca roku pańskiego 2010 - takimi słowami Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza na Turniej Historyczny. I sądzę, że z zaproszenia warto skorzystać. Przez całą sobotę (no, prawie całą, bo od godziny 13. do 18.) dziać się będzie wiele. Będziemy mogli oglądać turniej rycerski, będą też specjalne pokazy walk z użyciem artylerii polowej i ręcznej broni palnej. Jedną z atrakcji będzie też szybki kurs tańca średniowiecznego.  Podczas festynu będzie można przyglądać się obróbce bursztynu, czy biciu monet. Nie zabraknie również specjałów kuchni rycerskiej. Będą gry, konkursy i niespodzianki. I wszystko to za darmo! 
       Dziś w Galerii ZUM na Starówce będzie można porozmawiać z Katarzyną Smeją – Skulimowską. O sztuce oczywiście. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
       We wtorek w Światowidzie odbędzie się uroczyste zakończenie roku... kulturalnego. Wręczane będą nagrody, a galę uświetni recital Piotra Machalicy „Brassens i Okudżawa”.
       W środę w historycznej kawiarence Clio mowa będzie o bardzo dawnych zwyczajach związanych z narodzinami, wychowywaniem i zabawianiem dzieci. Muzeum odwiedzą prof. dr hab. Dorota Żołądź-Strzelczyk i dr Katarzyna Kabacińska z poznańskiego uniwersytetu. Wstęp wolny.
       Tego samego dnia w filii biblioteki przy ul. Hetmańskiej na swoich czytelników i fanów czekać będzie Zofia Szydzik. Wstęp na spotkanie z elbląską poetką również bezpłatny.
       Tradycyjnie w środę wieczór zapraszam do klubu Mimoza. Po raz kolejny będziemy mogli usłyszeć tam bluesowe wariacje Tomka Steńczyka i Bartka Krzywdy. Bilet na koncert kosztuje 10 zł.
       Debata o tym, jak to jest „być seniorem w Elblągu” odbędzie się w piątek po południu przed Muszlą Koncertową w Bażantarni.
       W piątek w szkole muzycznej zaprezentują się jej najlepsi uczniowie: Karolina Nowotczyńska, Jakub Janoszek i Adam Piórkowski. Młodym artystom towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna, pieczę nad całością trzymać będzie Zygmunt Rychert. Wejściówki na koncert po 20 i 15 złotych. 
       A późnym wieczorem w Multikinie obejrzeć będzie można najlepsze filmy minionego roku. W repertuarze Nocy Kina znalazło się dziewięć filmów. Seanse potrwają do białego świtu. Bilety: 19 i 15 zł.
       W niedzielę sceną elbląskiego teatru zawładną tancerze ze szkoły Broadway. Swoimi umiejętnościami chwalić się będą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Biletami wstępu na galę taneczną są cegiełki w cenie 20 zł.
       W niedzielę na Górze Chrobrego rozpoczną się zawody w kolarstwie górskim dla amatorów.
       Natomiast na plaży w Kadynach rozegrany zostanie turniej o Puchar Elbląga w Piłce Nożnej Plażowej.
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...