UWAGA!

W tym tygodniu polecam

 Jesień Janusza Monkiewicza (źródło: www.janusz-monkiewicz.pl)
Jesień Janusza Monkiewicza (źródło: www.janusz-monkiewicz.pl)

 Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska

Jeżeli myśleliście o tym, aby przejechać całą Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu jej najpiękniejszych zakątków, cudów natury i ciekawych budowli, wystarczy już tylko wybrać się na piątkowy wernisaż do CSE Światowid. Piękno kraju odkrył dla nas (za nas) Janusz Monkiewicz, który z aparatem w ręku zwiedził (prawie) całe nasze państwo. Uchwycił to co najważniejsze, najładniejsze, najbliższe i najdalsze zarazem. Zapraszam więc na wystawę „Przyroda i architektura w fotografii”. Dla zachęty pokazuję jedno z wielu zdjęć Janusza Monkiewicza (ale bez zielonej ramki, bo moim zdaniem tak jest lepiej) przedstawiające polską złotą jesień, która pomału wkracza w nasze życie…. I oby była tak piękna, jak ta na fotografii.
       A skoro o zdjęciach i o Światowidzie mowa, równie gorąco polecam piątkowe spotkanie z Dorotą Ziemnicką, która zabierze nas w podróż do Chicago.
       We wtorek w Dyskusyjnym Klubie Książki mowa będzie o „Kapuścińskim non-fiction” Artura Domosławskiego
       W środę tradycyjnie w klubie Mimoza można będzie posłuchać muzyki na żywo. Podczas koncertu „A za lasem...” wystąpią wokaliści Gosia Hegele i Janusz Piskorski, oraz muzycy: Adam Wileńczyc, Adam Golicki, Janusz Mackiewicz, Artur Olewniczak, Szymon Zuehlke i Bartek Krzywda. Za wstęp zapłacimy 10 zł.
       Dzień później kolejny koncert – tym razem w sąsiednim pubie Kaszmir. Wstęp na czwartkowy występ grupy Omnivore kosztuje 10 zł.
       A w piątek wielkie zakończenie cyklu koncertów ulicznych na Garbary. Organizatorzy imprezy przygotowali na koniec szereg niespodzianek. Zagrają dwa zespoły. Będzie się działo! Wstęp wolny.
       W piątek kino Światowid zaprasza na wielką premierę „Street Dance 3D”. Projekcja filmu połączona będzie z pokazami tańca. Bilety kosztują 17 zł i 15 zł. Ten sam film wchodzi tego samego dnia na ekrany Multikina.
       W sobotę w Parku Kajki można będzie sobie trochę pobiegać. Na orientację.
       Tego samego dnia na Starym Mieście obchodzone będzie Elbląskie Święto Chleba.
       W niedzielę na placu Jagiellończyka królować będą czworonogi uważane za najlepszych przyjaciół człowieka. Okazją do wspólnego świętowania będzie II Elbląski Dzień Psa.
       Niedziela to kolejna okazja do sprawdzenia swoich sił w bieganiu. W Bażantarni rozegrany zostanie półmaraton Bażant.
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi..
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)