UWAGA!

W tym tygodniu polecam

W tym tygodniu polecam

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Ponury poniedziałkowy poranek wręcz wymusza działania poprawiające nastrój. I pierwsze co mi przyszło do głowy, to komedia - moim zdaniem najlepsza, jaką grały nasze kina w ostatnich latach - „Kac Vegas”. Dwie części tego filmu pokaże w piątkową noc Multikino. Na deser dorzuca „Zanim odejdą wody” tego samego reżysera, Todda Phillipsa. Mimo, że oglądałam - pójdę z chęcią raz jeszcze. Bo „Kac Vegas” i „Kac Vegas w Bangkoku” to naprawdę świetne kino. Oglądam sporo filmów, lepszych i gorszych, ambitnych i tych trochę mniej. Ale nie pamiętam, kiedy ostatni raz śmiałam się aż tak! Nie jest to typowy, amerykański, często nawet obleśny, odmóżdżający humor. Być może fabuła nie rzuca na kolana, ale zabawa jest przednia! Dziwne sytuacje, irracjonalne zachowania... czasem nawet durne, ale bardzo zabawne. Zapraszam więc na maraton wszystkich tych, którzy mają ochotę się pośmiać, wyluzować, odpocząć. Bilety na nocny maraton filmowy kosztują 16 i 19 złotych.
       Dziś w klubie muzycznym Mjazzga kolejna odsłona jazzowego jam session. Udział w muzykowaniu zapowiedzieli trójmiejscy muzycy Grzesiek Sycz i Janusz Macek Mackiewicz. Wstęp wolny.
       Blues i jazz zabrzmi w środę w Mimozie. Gościem elbląskiego klubu będzie Jacek Siciarek. Wstęp na koncert 10 zł.
       W czwartek w Mjazzdze – wyjątkowo nie muzyczne wydarzenie - wernisaż Janusza Kozaka, który pod pseudonimem Gore77 tworzy ciekawe grafiki. Wstęp wolny.
       A już w piątek Mjazzga zaprasza na kolejny koncert. Tym razem klubowa scena należeć będzie do zespołu Sekstans. Wstęp: 10 zł.
       W piątek w tawernie Tortuga z koncertem szantowym wystąpi Bolko Służewski. Wstęp wolny.
       Sobotni spacer z przewodnikiem PTTK będzie wiódł wzdłuż Kanału Elbląskiego. Warto poznać historię przecinającej nasze miasto rzeki, bezpłatnie.
       Również w sobotę kolejny seans w kinie pod chmurką. Pamiętaj, że możesz decydować jaki film będzie wyświetlony na dziedzińcu Galerii El. Wstęp wolny.
       W niedzielę elbląscy rowerzyści wyruszą na Cypel Rewski. Udział w wycieczce bezpłatny (jedyny koszt to bilety PKP).
       W murach Katedry Św. Mikołaja zagości muzyka europejska. Jeden z cyklu letnich koncertów kameralnych da w niedzielę zespół Pro Musica Antiqua. Wstęp wolny.
       Tego samego popołudnia w Bażantarni będzie można posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu Kwartetu Gdańskich Kameralistów. Wstęp wolny.
       A we Fromborku, w ramach trwającego całe wakacje Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, wystąpią Dariusz Mikulski (waltornia) i Ewa Bąk (organy). Bilety w cenie: 20 i 15 zł.
      
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...