UWAGA!

W tym tygodniu polecam

 W tym tygodniu w kinach oglądać można film „Nad życie”
W tym tygodniu w kinach oglądać można film „Nad życie”

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Niby tyle dni, a tak szybko to wszystko minęło... Mowa oczywiście o długim, majowym weekendo-tygodniu. Dziś przynajmniej łaskawa pogoda nie drażni zbytnim dobrodziejstwem. Gdy za oknem szaro, jakoś tak mniej żal, że czas już wrócić do pracy. Tym bardziej, że po wyrobionych roboczogodzinach można się zrelaksować w kinie, na koncercie... a i grilla też można rozpalić. Już się przejaśnia...
       Przez cały tydzień w kinie Światowid oglądać można polskie filmy startujące w corocznym konkursie o Złote Lwy. W ramach replik 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni do zobaczenia: w poniedziałek animacja „Droga na drugą stronę”, we wtorek dramat „Sponsoring”, w środę - psychologiczny „Sekret”, w czwartek polityczny obraz „80 milionów” i komedia „Być jak Kazimierz Deyna”. W piątek na ekranie kina pojawi się thriller „Supermarket”, natomiast biograficzny dramat „Nad życie” będzie można zobaczyć i w piątek, i w sobotę. Na zakończenie replik (sobota) zobaczymy western „Dzień kobiet”. Bilety na pojedynczy seans kosztują 12 i 14 złotych, karnet na sześć filmów – 60 zł.
       Kino Światowid pamięta też o najmłodszych widzach. Za sprawą festiwalu Gdynia Dzieciom od poniedziałku do piątku na srebrnym ekranie gościć będą pamiętne, polskie filmy animowane i familijne: „Bliskie spotkania z wesołym diabłem” (poniedziałek), „Łowca. Ostatnie starcie” (wtorek), „Tajemnica Sagali” (środa), „Tajemnica kwiatu paproci” (czwartek), „Mamo, czy kury potrafią mówić?” (piątek). Wstęp wolny.
       Wtorek to pierwszy dzień Tygodnia Bibiotek, który  w tym roku wszystkie swe atrakcje kryje pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze!”.
       Również we wtorek w Multikinie prapremiera filmu „Nad życie” – film można zobaczyć w ramach „babskiego wieczoru” w Kinie na Obcasach, a także podczas odrębnego seansu. Bilety: 14, 16 i 17 zł.
       W środę w Muzeum Archeologiczno-Historycznym otwarta zostanie wystawa „Sztuka elbląska XX wieku”, prezentująca prace elbląskich artystów przedwojennych. Wstęp wolny.
       W czwartek w klubie muzycznym Mjazzga zagra Michał Milczarek Trio. Bilety na koncert - 10 zł.
       W czwartkowym Dyskusyjnym Klubie Filmowy w Światowidzie dramat „Obca”. Bilety: 8 zł.
       Niesamowicie zapowiada się piątkowy wieczór. Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Jerzego Maksymiuka wykona muzykę do niemego filmu z 1918 roku „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” z Polą Negri. Koncert odbędzie się w teatrze. Bilety kosztują 45 i 50 zł.
       W weekend, po raz pierwszy - repliki w Multikinie. Na ekranie pojawią się trzy filmy: „W ciemności” (piątek), „Nad życie” (sobota) i „Mój rower” (niedziela). Bilety od 12 do 20 zł.
       Od piątku do niedzieli w kinie Światowid festiwal najlepszych filmów dokumentalnych - weekend z Planet+Doc. Bilety, na każdy z sześciu filmów, po 10 zł.
       Ponadto noc z piątku na sobotę spędzić można w Multikinie nadrabiając filmowe zaległości. W repertuarze maratonu filowego osiem tytułów: „Och Karol”, „Sala Samobójców”, „Jak zostać Królem”, „Sztos 2”, „Róża”, „Rzeź”, „Listy do M.”, „Sherlock Holmes 2”. Bezpłatne vouchery dla osób korzystających ze środowych promocji, bilet normalny - 19 zł.
       W sobotę w Bibliotece Elbląskiej wystąpi elblążanin, Piotr Olejnik. Wstęp na koncert wolny.
       Z kolei na scenie Mjazzgi zagości zespół Kariera. Bilety na sobotni wieczór z jazzem: 15 zł.
       W weekend na Wyspie Spichrzów odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal „Wikingowie z Truso w Elblągu”. Wstęp wolny.
       W niedzielę w Krużganku Galerii El otwarta zostanie wystawa prac powstałych podczas pleneru artystycznego w Łęczu. Wstęp wolny.
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach w dziale IMPREZY.
      
Olga Kaszubska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...