UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Elbląg na dużym ekranie, koncert EOK i siatkarską niedzielę!

2015-11-02
Aktualizowany 2015-11-02 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Elbląg na dużym ekranie, koncert EOK i siatkarską niedzielę!

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś, (poniedziałek, 2 listopada) Dzień Zaduszny. Obchodzone każdego roku Zaduszki to tradycyjnie dzień poświęcony wspominaniu zmarłych. Powodów, by pamiętać o zmarłych jest wiele. O tym rozmawiamy z ks. dr. Marcinem Pinkiewiczem, prefektem w Seminarium Duchownym w Elblągu.
       Na naszych łamach wspominamy
też elblążan, m.in. znanych sportowców, artystów, przedsiębiorców, polityków, którzy odeszli w 2015 roku.
      
       We wtorek, 3 listopada po letniej przerwie rusza popularny cykl „Elbląg na dużym ekranie”. Pierwszy seans cyklu - „Pomnik Odrodzenia - niełatwy patriotyzm” odbędzie się w dużej sali kina Światowid o godz. 18. Wstęp wolny.
       O tej samej porze Teatr im. Aleksandra Sewruka oraz Stowarzyszenie "Alternatywni" we wtorek, 3 listopada o godz. 18 zapraszają na Małą Scenę na zaduszki poetyckie. Wstęp również wolny.
       Wieczorem tradycyjnie w Krypcie kolejna jam session. Wstęp 5 zł.
      
       W czwartek, 5 listopada o godz. 9 ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Romskiego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu odbędzie się spotkanie z literaturą romską.
       Z kolei o godz. 15 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (al. Grunwaldzka 137) odbędą się obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
       Natomiast o godz. 18 odbędą się w Światowidzie 20. Dni Bretanii. Będzie można posłuchać melodii i pieśni bretońskich, rozmowy dziennikarza i historyka na temat Bretanii, a także zobaczyć fotografie tego regionu. Wstęp wolny.
       O tej samej porze w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 odbędzie się promocja nowej książki Tomasza Stężały pt. „Pułkownicy 1944. T. 1. Rzeczpospolita Partyzancka ”. Rozmowę z autorem poprowadzi Janusz Wrocławski. Wstęp na spotkanie jest wolny.
       Wieczorem proponujemy Wam wyjątkowy koncert - o godz. 19 Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym wystąpi pod dyrekcją Pawła Kotli, a towarzyszyć im będzie jeden z najlepszych brytyjskich skrzypków młodego pokolenia Charlie Siem. Zapowiada się uczta dla uszu i... oczu. Skrzypek nie tylko jest uzdolniony, ale też odarzony urodą, którą docenił świat mody! Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy).
      
       Piątek, 6 listopada zdominują koncerty. O godz. 19 w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu na koncercie charytatywnym wystąpi Edyta Geppert. Zaproszenia w cenie 80 zł.
       U Sąsiadów wystąpi finalista 8. edycji Must Be The Music grupa Lorein. Bilety w przedsprzedaży 10 zł, w dniu występu 15 zł.
       Natomiast w Mjazzdze zabrzmi reggae w wykonaniu grupy Jafia. Bilety 25 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
       Mamy też inne propozycje na piątek. Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza o godz. 17 na spotkanie w cyklu „Podróże dalekie i bliskie - opowieści elblążan”. O dwumiesięcznym pobycie w Kalifornii opowie Tomasz Sułek. Wstęp wolny.
       O godz. 17 w MDK-owskiej galerii Na Wyspie przy ul. Warszawskiej 51 odbędzie się wernisaż wystawy Barbary Szwedowskiej. Natomiast w Galerii Spatum Novum Biblioteki Elbląskiej o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy „10 lat w Areszcie Sztuki”. Na oba wernisaże wstęp wolny.
       O tej samej porze w Żuławskim Ośrodku Kultury możecie obejrzeć spektakl "Toporland - suita bez słów na Tekturę i Kontrabas…”, który powstał w oparciu o twórczość Rolanda Topora. Bilety 10 zł.
      
       W sobotę, 7 listopada w Bażantarni rozegrane zostaną zawody II rundy VII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Zbiórka przy restauracji. Przyjmowanie zgłoszeń drogą mailową (kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9.30-9.45. Start zaplanowano na godz. 10.
      
       W niedzielę, 8 listopada na kortach tenisowych w Kazimierzowie odbędzie się turniej singlowy kobiet w kategorii open. Wszystkich chętne panie zapraszamy do zapisów pod numerami tel. 504 184 916 i 510 520 283.
       A o godz. 16 na boisko w Centrum Sportowo-Biznesowym wybiegną dwukrotne mistrzynie Polski, a obecnie wicemistrzynie kraju i uczestniczki rozgrywek Ligi Mistrzyń z PGE Atomu Trefla Sopot. Sopockie siatkarki zmierzą się ze swoim odwiecznym rywalem, Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Bilety na mecz w cenie 15 zł (normalny), 10 zł (uczniowie) oraz 5 zł (zorganizowane grupy szkolne).
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama