UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Gęsią Górę na dużym ekranie, koncerty ETK, EOK i reggae!

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Gęsią Górę na dużym ekranie, koncerty ETK, EOK i reggae!

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 29 lutego) o godz. 16.30 prezydent Elbląga zaprasza mieszkańców, zwłaszcza rodziców dzieci 6-letnich, na konferencję pt. „Elbląskie szkoły dla 6-latka”. Odbędzie się ona w Ratuszu Staromiejskim.
      
       We wtorek (1 marca) o godz. 12 pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego - Skwer Rotmistrza Pileckiego) odbędą się elbląskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych.
       Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza o godz. 17 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami na spotkanie z elbląską pisarką Wiolettą Piasecką odbywające się w ramach cyklu „Bajkowa wyspa”.
       O tej samej porze w Braniewie w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika pod hasłem: „Wędrówki z obiektywem. W ujściu Królowej polskich rzek”. Gościem będzie Marcin Gałęziewski. Na oba spotkania wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 18 w kinie Światowid odbędzie się kolejny seans z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Bohaterem wieczoru będzie Gęsia Góra. Polecamy, udział w seansie jest bezpłatny.
       Wieczór tradycyjnie jazzowy. Kto był na ostatniej sesji jazzowej, niewątpliwie wyszedł usatysfakcjonowany. Oklaskom nie było końca. W ten wtorek powtórka - Klub Krypta zaprasza o godz. 20 na jam session. Wstęp 5 zł.
      
       W środę, 2 marca Elbląska Izba Gospodarcza zaprasza przedsiębiorców do udziału w konferencji poświęconej funduszom europejskim. Obowiązują zapisy.
       Wieczorem o godz. 18 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na koncert wiolonczelowy promujący płytę „On the Tour” z udziałem Aleksandra Tomaszkiewicza – wiolonczela i Oliwii Grabowskiej - fortepian. W programie: sonaty Fryderyka Chopina i Dymitra Szostakowicz. Wstęp wolny.
      
       W czwartek, Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Waligórskiej i Marii Szachnowskiej, który odbędzie się 3 marca o godz. 18. Wstęp wolny.
       Wieczorem o godz. 19 w elbląskim klubie Sąsiedzi wystąpi grupa Bethel. Bilety w przedsprzedaży w cenie 15 zł. W dniu koncertu po 20 zł.
      
       Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają w piątek 4 marca o godz. 18 do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych na otwarcie wystawy fotograficznej „Nowa Pasłęka” autorstwa Ryszarda Biela i spotkanie z Wojciechem Kujawskim – autorem książki „Pasłęka. Szlak wodny”.
       O tej samej porze Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza na wernisaż malarstwa autorstwa Teresy Staszewskiej pt. „Malować każdy może”. Na oba wernisaże wstęp wolny.
       Godzinę później w sali koncertowej szkoły muzycznej z muzykami Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wystąpi wirtuoz gitary Krzysztof Meisinger oraz mezzosopranistka Agnieszka Rehlis. Bilety na koncert w cenie 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy). Warto!
      
       W sobotę, 5 marca w CH Ogrody odbędą się pokazy mody, w których udział wezmą finalistki tegorocznego konkursu Miss Ziemi Elbląskiej.
       Po południu o godz. 17 dla pań, które lubią świętować w twórczym i artystycznym klimacie z okazji Dnia Kobiet „Światowid” przygotował warsztaty z filcowania na mokro. Koszt to 35 zł.
       Wieczorem w klubie Mjazzga zagra Etna Kontrabande - grupa, której koncerty wyzwalają w publice wulkan energii. Bilety w cenie 15 zł. Miłośnicy reggae i świetnej zabawy koncertowej mogą zacierać ręce!
        
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama