UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: granie w Mjazzdze, francuski chór i mistrzowskie formacje!

2015-09-28
Aktualizowany 2015-09-28 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: granie w Mjazzdze, francuski chór i mistrzowskie formacje!

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 28 września) o godz. 17 Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu organizuje kolejną Kawiarenkę Obywatelską, tym razem pod hasłem "Historyczna pasja i co dalej?". Spotkanie w Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ul. Mierosławskiego 5 w Elblągu. Zgłoszenia internetowe.
       Natomiast kinie Światowid trwa 2. odsłonę festiwalu filmowego Kino Dzieci. Pokazy filmowe codziennie (do piątku o godz 18, w sobotę w samo południe) do 3 października. Cena biletu: 12 zł za film.
      
       Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza we wtorek, 29 września o godz.17 rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 4-6 lat na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa” zainspirowane bajką Jeana De La Fontaine'a pt. „Zając i żółw”. Wstęp wolny.
      
       W środę, 30 września o godz. 16 gościem Forum Debaty Publicznej w CSE Światowid będzie prezydent Bronisław Komorowski, który wraz z Jackiem Potasem, wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego i Prezesem Zarządu Związku Województw RP mówić będą o polityce wschodniej w skali ogólnopolskiej i lokalnej. Wstęp jest wolny.
      
       W czwartek, 1 października na scenie Mjazzgi kapitalne połączenie jazzu, groove i scratchu zaprezentują Aladdin Killers! Bilety 15 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.
      
       W weekend (2-4 października) odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Literatury Wielorzecze. W programie znalazły się spotkania autorskie z pisarzami i poetami, warsztaty literackie, koncerty i wystawy w różnych miejscach miasta. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
      
       W sobotę, 3 października odbędą się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych. Miłośnicy tańca będą mogli oglądać występy najlepszych formacji standardowych w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu. Ceny biletów: 40 zł – na trybuny, 100 zł – miejsce przy stoliku.
       Z kolei w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się I Kongres Żuławski. Wydarzenie to będzie wspólnym świętem mieszkańców Żuław Delty Wisły, wspomnieniem o przodkach, którzy z odwagą i determinacją oswajali te trudne tereny. Udział w części konferencyjnej należy potwierdzić do 30 września.
      
       Francuski chór L’Oiseau Lyre przyjedzie na występy do Elbląga. Pierwszy koncert odbędzie się w sobotę o godz.18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Chóru będzie można również posłuchać w niedzielę o godz.17.15 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej 69. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.
      
       W niedzielę, 4 października (niedziela) o godz. 11 na Miejskich Obiektach Sportowych przy ul. Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się 12. Festiwal Latawców o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego. Zgłoszenia w sekretariacie ŻOK-u do 30 września.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama