UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: koncert kameralistów, spacer z kijkami oraz wystawy

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: koncert kameralistów, spacer z kijkami oraz wystawy

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W poniedziałek (18 kwietnia)  o godz. 18 Stowarzyszenie "Alternatywni" oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka zapraszają na Elbląską Scenę Literacką . Tym razem swoją twórczość zaprezentuje Kamila Łyłka-Kosińska.
       We wtorek (19 kwietnia) o godz. 12 Filia nr 1 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Brzeskiej zaprasza dzieci w wieku 3-4 lat wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie Klubu Małych Pszczółek, podczas którego uczestnicy poznają bohaterów książeczki „Myszka Precelka się nie nudzi” Agaty Widzowskiej-Pasiak. Wstęp wolny.
       W środę (20 kwietnia) o godz. 20:15 w Mjazzdze spotkamy się z angielskim power blues trio Mitch Laddie Band, w sobotę (23 kwietnia) ze swoim kwartetem przyjeżdża mistrz gitary basowej Wojtek Pilichowski, a miłośnicy punk rocka mogą się wyszaleć w niedzielę (24 kwietnia) na koncercie grupy Moskwa.
       W czwartek, 21 kwietnia o godz. 16.30 Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza dzieci w wieku 4-5 lat wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka, podczas którego uczestnicy poznają przezabawne przygody bohaterów książki „Czarownica Czesia”. Wstęp wolny.
       A pół godziny później o godz. 17 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się koncert muzyki niemieckiej i francuskiej pod nazwą „Europa nutami pisana”.
       A w piątek (22 kwietnia) o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu elbląscy kameraliści zagrają koncert „W hołdzie księdzu Jerzemu Popiełuszce”. Gościem specjalnym będzie grający na fagocie Arek Adamczyk, a sam koncert będzie próbą generalną przed występem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Mołdawii z okazji inauguracji 25. Międzynarodowego Festiwalu „Zilele Muzicii Noi”. Bilety: 45 zł (normalny), 35 zł (ulgowy).
       W sobotę (23 kwietnia) u "Sąsiadów" na Fabrycznej ponownie zagrają Bracia Figo Fagot. Grupa ta to fenomen. Zespół ten początkowo istniejący w tylko w telewizji, na prośby fanów nagrał płytę i zaczął grać prawdziwe koncerty. Ich alternatywne dico polo zaczęło przyciągać na występy tłumy. Początek koncertu o godz. 20:30. Przedsprzedaż – 35 zł; wersja VIP (siedzące na antresoli) - 60 zł.
        A w elbląskim WORD odbędzie się konkurs pn. „Najlepszy kierowca regionu”. Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie zasad bezpieczeństwa na drodze, a także sprawnej jazdy samochodem osobowym, ale nie tylko takim pojazdem będą poruszać się uczestnicy konkursu. Początek imprezy w sobotę o godz. 9.
       Tego samego dnia w godz. 8-13 w kawiarni u Aktorów przy ul. Dębowej 1 c odbędzie się XI Elbląska Giełda Birofili. Organizatorem wydarzenia jest Elbląski Klub Birofilów przy współpracy browaru elbląskiego.
       W niedzielę (24 kwietnia) w Bażantarni odbędzie się impreza pod nazwą "Maszeruj i poznawaj okolice Elbląga z kijkami Nordic Walking”. Zbiórka o godz. 9 przed wiatą Irenka na dużej polanie w Bażantarni.
       Miłośnikom sztuki polecamy wystawy. W elbląskim muzeum do końca maja można oglądać wystawę “Między nami nic nie było”. W Centrum Sztuki Galeria EL można obejrzeć wystawę duetu Zawa & Worpus pt. "Skrypty" (czynna do 24 kwietnia). A w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej wystawę „Z dala od zgiełku”, prezentującą akwarele elblążanki Lucyny Niepokorowicz. Do końca maja w Galerii Nobilis, na II piętrze CSE „Światowid" można oglądać prace Ewy Łukiewskiej, Anny Panek i Benedykta Kroplewskiego”. Wstęp wolny. Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę Andrzeja Bednarczyka "Procesja Narcyzów". Można ją oglądać do 22 maja. Do 3 maja w CSE "Światowid" można obejrzeć 66 fotografii wykonanych przez 12 członków Elbląskiego Klubu Fotograficznego.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama