UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: koncerty, balet i Świąteczne Spotkania Elblążan!

2015-12-14
Aktualizowany 2015-12-14 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: koncerty, balet i Świąteczne Spotkania Elblążan!

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 14 grudnia) w godz. 15-18 w Świetlicy Kadyna odbędą się warsztaty z tworzenia szopek betlejemskich oraz z pieczenia i dekorowania pierników. Na bezpłatne warsztaty organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.
       Natomiast w klubie Mjazzga o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie przy herbacie z cyklu Czajnik. Tym razem o tym gdzie się młodzi mogą schować, a gdzie pokazać w Elblągu. Wstęp wolny.
      
       Jutro (wtorek, 15 grudnia) o godz. 19 muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Marka Mosia wprawią melomanów w świąteczny nastrój. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi: Grzegorzem Turnauem, Katarzyną Laskowską i Robertem Szpręgielem zagrają najpiękniejsze kolędy i utwory świąteczne. Wszystkie bilety na koncert zostały już wyprzedane.
      
       Wieczorem o godz. 20.30 odbędzie się ostatnia w tym roku jam session. Dotychczas podczas ponad trzydziestu sesji w jazzowym undergroundzie zagrało około 50 muzyków. Wstęp 5 zł.
      
       W środę 16 grudnia o godz. 16.30 Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza dzieci w wieku 4-5 lat wraz z rodzicami/opiekunami na świąteczne spotkanie w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka. Wraz z Basią – bohaterką książek Zofii Staneckiej, dzieci dowiedzą się, jak przygotować się do świąt. Wstęp wolny.
      
       W czwartek, 17 grudnia Dział Literatury Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprasza o godz. 10.30 dzieci w wieku 2-3 lat wraz z opiekunami na świąteczne spotkanie w Klubie Książkowych Ludków, w trakcie którego dzieci poznają sympatyczną misiową rodzinkę z książki Davida Bedforda pt. „Gdzie jest Mikołaj?”. Wstęp wolny.
       Natomiast w godz. 10-18 Warmińsko-Mazurski Ośrodek Adopcyjny w Olsztynie Filia w Elblągu, na ul. Winnej 9 (III p. pok. 408) osoby zainteresowane tematem adopcji zaprasza na drzwi otwarte placówki.
       Wieczorem wybitni polscy muzycy jazzowi Maciej Sikała i Cezary Paciorek na zaproszenie perkusisty Adama Golickiego zagrają w czwartek, 17 grudnia z w klubie Mjazzga, promując autorską płytę formacji Ad Shave, której Golicki jest liderem. Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
      
       Biblioteka Elbląska i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają w piątek, 18 grudnia o godz. 18 do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych Biblioteki Elbląskiej na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Żuławy Elbląskie” i spotkanie z Leszkiem Marcinkowskim – regionalistą, pasjonatem Żuław, przewodnikiem PTTK Elbląg. Wstęp wolny.
       Natomiast w godz. 16-19 przy domu handlowym na Zawadzie odbędzie się Spotkanie Wigilijne dla mieszkańców osiedla.
      
       W sobotę i niedzielę (19 i 20 grudnia) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka na 3. Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej spotka się cała baletowa Polska.  Bilety-cegiełki można nabywać w Szkole Tańca Broadway przy ul. Willowej 1 w Elblągu tylko do 18 grudnia.
       Jarmark świąteczny, wspólne kolędowanie, spektakle, namiot Świętego Mikołaja - to tylko nieliczne z wielu atrakcji, które czekają na nas w weekend  na Starym Mieście. Wpisane w bożonarodzeniowe tradycje Świąteczne Spotkania Elblążan są dla mieszkańców naszego miasta okazją do wspólnego świętowania.
       Imprezę umili nam koncert Miejskiego Chóru Cantata. Chórzyści w niedzielę o godz. 16.30 w elbląskiej katedrze wystąpią z trójmiejskim kwartetem jazzowym i zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wstęp wolny. Polecamy!
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama