UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: królewski orszak i orkiestrowe granie!

2016-01-04
Aktualizowany 2016-01-04 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: królewski orszak i orkiestrowe granie!

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 4 stycznia) wracamy powoli do pracy po świątecznej przerwie... Popołudnie jeszcze wolne od wydarzeń, ale tydzień zapowiada się ciekawie. Zwłaszcza, że w połowie tygodnia czeka nas kolejna pauza.
       Póki co jutro (wtorek, 5 stycznia) o godz. 18 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Wyświetlane w kinie filmy i kroniki przypomną działalność zespołu pieśni i tańca „Ziemia Elbląska”. W styczniu minie bowiem 75. rocznica urodzin twórcy i kierownika zespołu, Czesława Kujawskiego. Wstęp wolny.
       O tej samej porze "szpitalne mamy" zapraszają do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na kolejne podnoszące na duchu spotkanie. Wstęp wolny.
       W środę, 6 stycznia kolejny dzień wolny w naszym kalendarzu - Dzień Objawienia Pańskiego, nazywany w naszym kraju Świętem Trzech Króli. W tym dniu o godz. 13. wyruszy z placu Jagiellończyka w kierunku katedry barwny orszak. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
       W czwartek, 7 stycznia o godz. 20 w Krypcie odbędzie się charytatywna impreza muzyczna pod hasłem Noworoczne Szantowanie dla Pauliny. 25-letnia elblążanka promowała Elbląg w „Bitwie na głosy”. Dziś walczy z guzem mózgu. Bilety-cegiełki po 10 zł.
       W piątek, 8 stycznia kolejny rok bratania się z muzyką na żywo w Mjazzdze zainauguruje spotkanie z wrocławską grupą Anviled. To propozycja dla wielbicieli nowoczesnego podejścia do tematów około jazzowych, groove, transowych aranżacji i połamanych rytmów. Start o godz. 20.15. Bilety 15 zł.
       W sobotę, 9 stycznia rozegrana zostanie na mapie Zatorze 4. runda VII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Start zaplanowano na godz. 10.
       Minęły już prawie 24 lata, od kiedy w naszym kraju narodziła się nowa świecka tradycja. W 1993 roku została założona jedna z największych fundacji charytatywnych w Polsce, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 10 stycznia, po raz kolejny wraz z WOŚP- em zagra również Elbląg. W tym roku scena główna będzie rozstawiona na Starym Mieście na skwerze przy Katedrze.
       W charytatywną zbiórkę włącza się też Elbląski Oddział Abstrakcyjny wraz z klubem Mjazzga. W sobotę, 9 stycznia od godz. 20 odwiedzający klub będą mieli okazję wspomóc akcję i obejrzeć w wygodnym mjazzgowym fotelu wybrane koncerty zarejestrowane na Przystankach Woodstock. Wejście za “wrzut do puszki”.
       Jednym z wydarzeń towarzyszących Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy będzie organizowany po raz pierwszy bieg „Policz się z cukrzycą”. Na Modrzewinie w niedzielę na biegaczy czekają dystanse od 500 m do 5 km. Wpisowego nie ma, ale mile widziane są datki na WOŚP.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama