UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: MSA, mjażdżące koncerty i wycieczkę rowerowym szlakiem

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: MSA, mjażdżące koncerty i wycieczkę rowerowym szlakiem

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Tydzień rozpoczyna się muzycznie. Dziś (16 listopada) o godz. 20.30 w Pubie Sąsiedzi wystąpią Janusz Radek & The Ants. Będą promować najnowszy album, którego premiera w październiku - "Popołudniowe przejażdżki".
       We wtorek (17 listopada) w nieco innym klimacie, ale nadal badamy muzyczne rewiry. W klubie Krypta zagra wirtuoz gitary akustycznej Dario Alberti. Towarzyszyć mu będą: Dawid Lipka - trąbka, Maciej Sadowski - kontrabas i Tomasz Koper - perkusja. Początek jam session o godz. 20.
       Robisz, lub planujesz zrobić karierę w biznesie? Stowarzyszenie Elbląg Europa, jako koordynator wydarzenia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, zaprasza na największe na świecie wydarzenie promujące świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (16-21 listopada) to debaty, spotkania, wymiana doświadczeń w dziedzinie biznesu.
Spragnieni duchowych doświadczeń mogą z kolei wybrać się do Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu, w którym 17 listopada rozpoczną się trzydniowe rekolekcje prowadzone przez Jude Antoine'a, świeckiego misjonarza z Malezji. Rekolekcje „Dotknij miłosierdzia" są adresowane do osób dorosłych. Wstęp wolny.
       Tydzień na wysokich obrotach w Mjazzdze wystartuje w środę (18 listopada). Wówczas scenę blues rockowo rozszarpie grupa The Record Company. Początek szarpania o godz. 20.15. W czwartek (19 listopada) do akcji wkroczą "stand up-perzy": Kacper Ruciński, Wojciech Tremiszewski i Jakub Śliwiński, w piątek (20 listopada) na muzyczną przejażdżkę z nową płytą "Kurosawosyny" zaprasza Babu Król, zaś w sobotę (21 listopada) w ramach "Trasy Balonowej" wystąpi Kabanos.
       Jeśli lubisz grać w planszówki to oferta czwartkowa (19 listopada) jest dla ciebie. Biblioteka Elbląska wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym VAMOS zapraszają do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na listopadowe spotkania w ramach cyklu „Planszówkowy zawrót głowy”. Początek rozgrywek o godz. 16. Wstęp wolny.
       Artystyczny tydzień zapowiada się w CSE Światowid. Tam od 19 do 21 listopada odbywać się będzie 9. edycja MSA. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne to wydarzenie szczególne, mające na celu prezentację szerszej publiczności różnorodnych form twórczości artystów sprawnych i niepełnosprawnych z Polski oraz Europy. W programie spektakle, warsztaty, panel dla terapeutów, a także wystawy i koncert Anny Wyszkoni i grupy Dubska.
       Czwartkowy (19 listopada) wieczór warto spędzić w Galerii EL. O godz. 18 otwarta zostanie wystawa "Nekrofuturyzm w dizajnie" autorstwa elbląskiego artysty i projektanta - Synwilczura. Wstęp wolny.
       W piątek (20 listopada) Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza na koncert "Trzy miłości" w wykonaniu kaliningradzkiej grupy Umniczka. Początek o godz. 18 przy ul. Warszawskiej 51. Wstęp wolny.
       Sobota (21 listopada) będzie pełna muzycznych wrażeń. Tych o godz. 18 w Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej dostarczą Paweł Przyborowski&Sekcja oraz Dominik Majewski.
A o godz. 18.30 w CSE Światowid rozpocznie się wyjątkowy wieczór operowy. Na ekranie kinowym zaprezentowane zostanie bowiem mocno skandalizujące dzieło Albana Berga. „Lulu”, podobnie jak „Turandot” Pucciniego, należy do oper dokończonych po śmierci kompozytora przez kogoś innego – w tym przypadku przez Friedricha Cerha i to dopiero 44 lata po śmierci Berga.
       Na zakończenie tygodnia też kultura, ale tym razem fizyczna. Marek Kamm, znany w mieście pasjonat jazdy na rowerze, zaprasza na wycieczkę szlakiem GreenVelo, który przebiega od Elbląga wzdłuż północnej i wschodniej granicy kraju. Rowerzyści pokonają 22 listopada odcinek około 100 kilometrów. Wyruszają o godz. 7 z punktu GreenVelo przy ul. Stawidłowej.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama