UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: po trzykroć koncertowa Mjazzga

2015-04-13
Aktualizowany 2015-04-13 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: po trzykroć koncertowa Mjazzga

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W tym tygodniu Mjazzga stawia na wyjątkowych wokalistów. Jeśli dodać do tego niezobowiązujący wernisaż w piątkowy wieczór, to ten tydzień w kulturze niezaprzeczalnie i zdecydowanie należy do Mjazzgi. W środę wystąpi tu Gaba Kulka, w sobotę na scenie zaprezentuje się jeden z najlepszych polskich męskich głosów Krzysztof "Zalef" Zalewski,  w  niedzielę natomiast poznacie Shantelle Monique (szczegóły wkrótce na łamach portEl.pl). Polecamy!
      
       Dziś (poniedziałek, 13 kwietnia) o godz. 15. 30 w ramach Akademii Seniora PWSZ w Elblągu odbędą się dwa wykłady otwarte.
       Wieczorem natomiast odbędzie się kolejne filmowe spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Seans „Elbląg u progu II wojny światowej” zobaczycie o godz. 18 do dużej sali Kina „Światowid”. Wstęp wolny.
       Z kolei Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Fundacja na Rzecz Warmii i Mazur zapraszają  o godz. 19 do Sali „U św. Ducha” na recital Kingi Kitowskiej – skrzypce, której przy fortepianie akompaniować będzie mgr Andrzej Siarkiewicz. Wstęp wolny.
      
       We wtorek, 14 kwietnia o godz. 17 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Joanną Szczepkowską, które odbędzie się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Wstęp wolny.
      
       W środę, 15 kwietnia o godz. 17 zapraszamy do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na spotkanie z miłośniczką podróży Dorotą Hodyl, która w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan” opowie o tym, jak zorganizować wyjazd do Pragi. Wstęp wolny.
      
       W czwartek wieczorem (o godz. 20) u Sąsiadów usłyszycie kultowe Róże Europy. Bilety w cenie: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł w dniu koncertu.
       W piątkowy wieczór też warto odwiedzić Sąsiadów, którzy zapraszają ponownie na śmichy-chichy i dobrą zabawę w klubie. O godz. 20 zaprezentuje się tu kabaret K2. Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) oraz 30 zł (w dniu występu).
      
       W sobotę, 18 kwietnia PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej organizuje 39. Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża. Trasa wędrówki będzie wiodła malowniczymi szlakami Wysoczyzny Elbląskiej. Zakończenie imprezy odbędzie się w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu, gdzie na uczestników czeka wiele atrakcji. (Termin zgłoszeń upłynął 9 kwietnia.)
       Elbląski Klub Birofilów zaprasza w sobotę w godz. 8.00 -13.00 na 10. Elbląską Giełdę Birofilii, która odbędzie się przy ul.Dębowej 1c w Elblągu.
       Natomiast w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” o godz. 13.00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Na pierwszy rzut oka”. Na wystawę składają się rysunki profesora Marka Szczęsnego i jego studentów z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
      
       W niedzielę, 19 kwietnia o godz. 11 biegaczy czeka inauguracja kolejnego Grand Prix Elbląga w biegach przełajowych. To już 14. edycja cyklu organizowanego przez MKS Truso. Pierwsze zawody w Bażantarni. Start i meta na polanie przy wiacie Margitka. Kolejne terminy biegów w Grand Prix to: 17 maja, 21 czerwca, 30 sierpnia i 20 września.
        
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama