UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: śpiewającą Kawę, mrocznego Vadera i jubileuszowe kochanie

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: śpiewającą Kawę, mrocznego Vadera i jubileuszowe kochanie

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 14 marca) w Filii nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej o godz. 17 odbędzie się spotkanie pt. „Polak, Węgier, dwa bratanki – historia tysiącletniej przyjaźni” z elbląskim historykiem Piotrem Imiołczykiem. Wstęp wolny.
       Pół godziny później CSE „Światowid” zaprasza wszystkich miłośników Żuław do poznania książki pt. „Z wiślanej delty. Tczew, Gdańsk, Żuławy, Malbork. Szkice z podróży 1856”. Wstęp wolny.
      
       Jutro (15 marca) o godz. 12 w Filii nr 1 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Brzeskiej w ramach Klubu Małych Pszczółek odbędą się zabawy tematycznie dla dzieci 3-4 letnich nawiązujące do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
       Z kolei o godz. 17 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Zajchowskim, autorem albumu „Elbląg wczoraj – Elbląg dziś”.
       Kwadrans później Galeria Miś zaprasza wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy Katarzyny Kopiec-Sekiety pt.” Ptaki w akwareli”.
       Natomiast o godz. 18 Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Nalazków zaprasza na niecodzienne spotkanie z poezją Bogumiły Salmonowicz autorką tomiku wierszy "BoSa".
       Na wszystkie te imprezy wstęp jest wolny.
       Sezon jazzowy rozpoczęty na dobre. Jutro w Klubie Środowisk Twórczych Krypta po długiej przerwie zagrają: Michał Zienkowski (gitara) i Adam Golicki (perkusja). Udział w jam session za symboliczne 5 zł.
      
       W środę (16 marca) o godz. 17 w ramach cyklu Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza na słoneczną wyprawę do Izraela – miejsca niezwykłego dla ludzi wielu kultur. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 18 w Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej przed elbląską publicznością wystąpi Basia Kawa z zespołem, prezentując utwory z płyty „Małe szczęście” i nie tylko. Koncert jest bezpłatny. Polecamy!
      
       W czwartek (17 marca) o godz.10.30 Dział Literatury Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprasza dzieci w wieku 2-3 lata wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie w Klubie Książkowych Ludków, podczas którego poszukamy oznak wiosny. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 16 w ramach Akademii Seniora przy PWSZ odbędą się dwa kolejne wykłady. Spotkanie odbędzie się w audytorium 107/108 C w gmachu uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137. Wstęp również wolny.
       Natomiast w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha uczniowie szkół średnich, dla których niestraszna ortografia, wezmą udział w dyktandzie ortograficznym pn. „Walka z bykami”. Początek o godz. 17. Termin zgłoszeń upłynął 11 marca.
      
       W piątkowy wieczór (18 marca) Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na sezonową wymianę ubrań, która odbędzie się w Krużganku Galerii EL o godz. 17. Udział jest darmowy i nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń.
       Wieczorem na scenie elbląskiej Mjazzgi miazgę muzyczną zaprezentuje elbląskim fanom jedna z najbardziej zasłużonych dla polskiego death metalu formacja - Vader. W sobotę w klubie - dla odmiany wieczór w klimacie reggae - zagra grupa Tabu. Szczegóły wkrótce na łamach portEl.pl.
       Z kolei z piątku na sobotę (19 marca) ruszy druga elbląska edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się mszą św. w kościele Księży Salwatorianów przy ul. Częstochowskiej o godz. 20. Obowiązują zapisy.
      
       W sobotę (19 marca) w dolnym holu i na sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” poczujemy już magię świąt dzięki wielkanocnemu kiermaszowi „Pogrzeb żuru i śledzia”. Odbędzie się on w godz. 10-17. Warsztaty plastyczne dla dzieci rozpoczną się na sali widowiskowo-sportowej o godz. 10 i potrwają do godz. 13.
      
       Pod koniec tygodnia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” proponuje prawdziwą ucztę dla miłośników sztuki. Już w czwartek (17 marca) rozpocznie się jubileuszowy
       XX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. W programie imprezy, która potrwa do niedzieli, przesłuchania konkursowe, recitale Ewy Bem i Ewy Błaszczyk oraz spektakl. Z okazji jubileuszu przygotowana została także retrospektywna wystawa zdjęć. Zdecydowanie polecamy Waszej uwadze!
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama