UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: stand-up w Mjazzdze, Cantata w Galerii El i moc atrakcji na Dniach Elbląga!

2015-06-22
Aktualizowany 2015-06-22 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: stand-up w Mjazzdze, Cantata w Galerii El i moc atrakcji na Dniach Elbląga!

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 22 czerwca) w Mjazzdze tym razem nie koncertowo, a na wesoło. O godz. 19 czeka na Was komediowa forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością, czyli popularny stand-up - z Mariuszem Kałamagą, Robertem Korólczykiem i Marcinem Zbigniewem Wojciechem. Bilety 40 zł.
       Od dziś do 24 lipca w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada w godzinach pracy biblioteki oglądać można wystawę pt. „Morza, góry i...” autorstwa Kazimierza Stanisława Brejnaka. Wstęp wolny.
      
       We wtorek (23 czerwca) o godz. 18 zapraszamy wszystkich przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury na koncert galowy, który odbędzie w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha. Na scenie zaprezentują się wychowankowie MDK, którzy cały rok szkolny ciężko pracowali, zdobywając nowe umiejętności i realizując swe pasje. Wstęp wolny.
       O tej samej porze Elbląska Galeria Fotografii zaprasza na ostatni przed wakacjami wernisaż wystawy fotografii. Tym razem obejrzymy przepiękne zdjęcia krajobrazowe gdańskiego artysty Jana Siemińskiego.
      
       W środę (24 czerwca) odbędzie się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul. Kopernika 27 festyn integracyjny „Zobacz uśmiech”. W programie wiele atrakcji - szczegóły w artykule.
      
       W czwartek (25 czerwca) o godz. 18 w CSE Światowid Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym organizuje wernisaż prac uczniów i zaprasza na podsumowanie tego roku szkolnego z perspektywy ucznia.
       Natomiast o godz. 19 Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cantata zaprasza wielbicieli muzyki chóralnej i przyjaciół Chóru Cantata do wzięcia udziału w muzycznym wernisażu, który odbędzie się w Galerii El . Bezpłatne wejściówki do odbioru w Galerii El.
      
       Donatan i Cleo, Hey, Dawid Kwiatkowski, Mrozu, Velvet - to gwiazdy tegorocznych Dni Elbląga (26-28 czerwca). Na Wyspie Spichrzów zabrzmi też muzyka klubowa, a na Placu Katedralnym popłyną najpiękniejsze melodie filmowe oraz arie operetkowe. Aby wszyscy słuchacze byli wieczorami w formie, od rana zaplanowano zajęcia rekreacyjne, m.in. nordic walking, jump fitness, zumba. Udział bezpłatny.
      
       W sobotę (27 czerwca) o godz. 10 Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego w Elblągu przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, zaprasza wszystkich miłośników historii Elbląga do udziału w 5. edycji cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Pierwsze spotkanie zatytułowane jest „Śladami dawnego Elbląga". Zbiórka pod Ratuszem Staromiejskim.
      
       W niedzielę (28 czerwca) o godz. 20 w Mjazzdze odbędzie się wyjątkowy koncert grupy „Tango Extremo”, która prezentuje bardzo zróżnicowany repertuar i mieszankę muzyki klasycznej, jazzu, muzyki brazylijskiej i tango nuevo. Tym razem wstęp wolny!
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama