UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Symfonię dziecięcą EOK, Baltic Cup i Marcelinę

2015-10-12
Aktualizowany 2015-10-12 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Symfonię dziecięcą EOK, Baltic Cup i Marcelinę

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś (poniedziałek, 12 października) o godz. 17 elbląscy kameraliści pierwszy raz zagrają w ramach cyklu „Symfonia Dziecięca”. To nowy pomysł koncertów edukacyjnych, przeznaczony dla całych rodzin. Specjalnie dobrany repertuar, atrakcyjna formuła i ciekawe prowadzenie, dostarczą młodym słuchaczom wielu wrażeń. Bilety: 25 zł (dorosły), 15 zł (dziecko). Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca!
      
       We wtorek, 13 października o godz. 17.30  Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i Elbląski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają do Kawiarenki Clio na spotkanie z Jackiem Michałem Kowalskim, współautorem wydanej właśnie książki „Lista Grundmanna”. Tajemnice skarbów Dolnego Śląska (Jacek M. Kowalski, Robert J. Kudelski, Robert Sulik). Wstęp wolny.
       Nieco później, o godz. 18 w Galerii Nobilis odbędzie się otwarcie wystawy prac, nadesłanych na IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Inspirowane wsią”, zorganizowany przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym. Wstęp również wolny.
       Wieczorem tradycyjne wtorkowe jam session w Klubie Środowisk Twórczych Krypta. Tym razem w wykonaniu gdyńskiego trio: Paweł Urowski, Marcin Stefaniak, Tomasz Koper. Początek grania o godz. 20. Wstęp 5 zł.
      
       W środę, 14 października w godz. 8-12 w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka odbędą zawody pływackie. Wezmą w nich udział zawodnicy zrzeszeni w elbląskich klubach pływackich UKP Jedynka, UKS Pirat, UKS Orlik i Orzeł. Wstęp na trybuny dla kibiców jest wolny.
       Natomiast o godz. 18.15 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej w ramach przeglądu Polskich Debiutów 2013 ze Studia Munka – będzie można obejrzeć dwa filmy krótkometrażowe: „Częstotliwość drgań” i „Życie stylem dowolnym”. Wstęp wolny.
      
       W czwartek, 15 października  o godz. 17.30 Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada organizuje pierwsze spotkanie tzw. „szpitalnych mam”. Czujesz, że najbardziej rozumie Cię druga matka borykająca się z chorobą dziecka? Dołącz do nas! Nie jesteś sama! Spotkania są bezpłatne.
       Z kolei o godz. 18 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy "Lost and found" Małgorzaty Szymankiewicz. Wstęp wolny.
       Wieczorem, o godz. 18.30 w Pubie Sąsiedzi odbędzie się koncert charytatywny. Organizatorzy chcą pomóc panu Jurkowi, który od ośmiu lat walczy z chorobą nowotworową. Będzie można usłyszeć takich wykonawców jak Gunns, Sadzik x Codxinv, Misz X Roni, Jointer, Marta X Rejsu, Domir X Piti i reggae'owy Sakin Ol. Bilet-cegiełka kosztuje 5 zł. Możecie mu pomóc, idąc na koncert!
      
       W piątek, 16 października o godz. 18 w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha odbędzie się spotkanie prezentujące najnowszą książkę Grażyny Wosińskiej pt. „Zbrodnia czy wyrok na zdrajcy”. Wstęp wolny.
      
       W sobotę, 17 października w Mjazzdze wystąpi, nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii "Debiut roku" oraz do nagrody "Warto" Gazety Wyborczej, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Marcelina. Bilety w cenie 20 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
      
       Do 16. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup pozostało zaledwie kilka dni - taneczny weekend pełen emocjonujących występów rozpocznie się w piątek, 16 października i zakończy w niedzielę. W tym roku zawodom tanecznym towarzyszyć będą również inne działania, których ogniwem łączącym będzie szeroko rozumiany sport taneczny. Będą to seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych. Bilety dla osób powyżej 18 roku życia na trybuny kosztują 10 zł, osoby poniżej 18 roku życia obowiązują bezpłatne wejściówki. Polecamy!
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama