UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: WOŚP i EOK

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: WOŚP i EOK

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Galeria Art Miś zaprasza na wernisaż Elżbiety Derewońko pt :” Ikona autorska”, który odbędzie się w środę, 9 stycznia o godz. 17 przy ul.Fabrycznej 22 w Elblągu.
       W piątek, 11 stycznia, o godz. 18 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Małgorzatą Rejmer – autorką książek „Bukareszt. Kurz i krew” oraz „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”. Wstęp wolny.
       W sobotę, 12 stycznia będzie głośno i radośnie. W tym roku WOŚP zagra dla najmłodszych dzieci. Elbląska orkiestra swój „koncert” rozpocznie w sobotę, a główne „granie” będzie miało miejsce w niedzielę, 13 stycznia niemal w całym Elblągu. Na mieszkańców naszego miasta czekają koncerty, aukcje, wydarzenia sportowe.
       W całej Polsce z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się biegi pod hasłem Policz się z cukrzycą. W Elblągu 12 stycznia odbędą się zawody dla młodzieży i dorosłych, a 13 stycznia – dla dzieci. Trwają zapisy na oba wydarzenia.
       W ramach WOŚP na Modrzewinie odbędzie się także offroad. Jak co roku będzie bardzo głośno, a jak to z WOŚP bywa - im głośniej zagramy, tym większą kwotą wspomożemy zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
       W sobotę o godz. 19 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wystąpi z nią Marcin Zdunik, określony przez krytyków mianem „fenomenu polskiej wiolonczeli”.
       W niedzielę, 13 stycznia o godz. 11 na basenie miejskim MOSiR, ul. Robotnicza 68 odbędzie się Festyn Pływacki z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pływamy dla dzieci małych i bez focha. Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama