UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: znaczki, balet i spot motoryzacyjny

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: znaczki, balet i spot motoryzacyjny

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W środę, 18 grudnia o godz. 15 w budynku Gimnazjum elbląskiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego zostanie otwarta wystawa czasowa „Znaczki Poczty Podziemnej Solidarności z okresu stanu wojennego 1981 – 1983”, pochodząca ze zbiorów Grzegorza Wołoszczaka.

W sobotę, 21 grudnia o godz. 19 na dolnym parkingu na Modrzewinie odbędzie się Świąteczny Spot Motoryzacyjny połączony ze zbiórką na elbląskie schronisko dla zwierząt.

W sobotę i niedzielę (21-22 grudnia) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Baletowej, na który zjadą się najlepsze szkoły w kraju. Wezmą w nim udział także goście z zagranicy. Stowarzyszenie Broadway w Elblągu zaprasza na baletowe widowisko

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
             Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Zapominacie o Galerii EL i Mjazzdze. a tam ciągle coś się dzieje, a przynajmniej często, ,a kino Swiatowid. Nie wszyscy lubią siedzić godzinami w internecie, by znależć ciekawą imprezę w Elblagu. Proponuję wrocić do popularnego w latach 80- tych Elblaskiego Informatora Kulturalnego / nazwa nieistotna / podającego imprezy z tygodniowym i wiekszym wyprzedzeniem. A nawet w tym 1982- 1988 beznadziejnym i cofającym Polskę okresie kwitlo życie artystyczne i towarzysko -alkoholowe. W Elblągu, ktory wbrew ogólnemu marazmowi miasto się rozbudowywalo, partia pozwalala na gwaltowny rozwoj budownictwa jednorodzinnego, a w planach byla 40 tyś Dzielnica - Warszawskie Przedmieście, a w 2020 roku miasto mialo liczyć 180 tys. ludności.
  • Ogłaszam jednosekundowa żałobę narodową z okazji aborcji i eutanazji życia artystyczno-towarzysko-alkoholowego. Można się rozejść.
Reklama