UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: premiery teatralne i kinowe, wernisaże i wystawy, koncerty, spektakle, imprezy i festyny – w wakacyjne poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy cały wachlarz wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych nadchodzącego tygodnia.

O różnych aspektach tworzenia ilustracji będzie można się dowiedzieć podczas jednodniowych warsztatów z Ewą Bogucką-Pudlis, które odbędą się w Bibliotece Elbląskiej 30 i 31 lipca. 30 lipca - warsztaty dla dzieci i młodzieży do lat 15; 31 lipca - warsztaty dla młodzieży i starszych. Koszt uczestnictwa w warsztatach 4 zł (organizator zapewnia materiały).
      
       31 lipca (wtorek) o godz. 19.05 w Galerii El odbędzie się, podsumowujący trzymiesięczne eksperymentalne warsztaty, spektakl Kobiety w rytmie mantry. Do obejrzenia również: 1 sierpnia (środa) o godz. 19.06 oraz 4 sierpnia (sobota) o godz. 19.07. Spektakl dla widzów powyżej 15 roku życia. Wstęp wolny
      
       31 lipca, o godz. 21 (wtorek) Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza na kolejne jam session w ramach projektu "Coolturalna Starówka". Sesja będzie miała miejsce w Klubie Środowisk Twórczych Krypta w Galerii EL. Bilety 10 zł.
      
       W dniach 3 - 5 sierpnia odbędą się imprezy w ramach obchodów Dni Elbląga. Główna scena będzie się znajdowała na placu obok Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy Al. Grunwaldzkiej. W sobotę o godz. 19 wystąpią: Afromental, Andrzej Piaseczny i Kayah, natomiast w  niedzielę o godz. 19 grać będą : Wet Fingers, Blue Cafè oraz Feel.
      
       W piątek (3 sierpnia) premiera trzeciej części animowanego filmu Madagaskar, który typowany jest na największy przebój kinowy roku.  W Multikinie czekają na was specjalne premierowe atrakcje.
      
       4 sierpnia (sobota) o godz. 18 na ul. Stary Rynek odbędzie się wernisaż Wędrującej wystawy, na której zaprezentowane zostaną wybrane zdjęcia zrobione podczas Elbląskich Spacerów Fotograficznych.
      
       W sobotę, 4 sierpnia, o godz. 18 w ramach 16. Elbląskich Nocy odbędzie się recital Jerzego Mamcarza w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia. Wstęp wolny.
      
       Letni Salon Muzyczny „Bażantarnia 2012” zaprasza 5 sierpnia (niedziela) o godz. 17 do Muszli Koncertowej w Bażantarni, gdzie odbędzie się koncert zespołu Amber kwartet. Organizator: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Wstęp wolny.
      
       W niedzielę 5 sierpnia o godz. 14 w Bazylice Archikatedralnej we Fromborku odbędzie się kolejny koncert organowy 45. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Bilety w cenie 15 i 20 zł można kupić przed wejściem do katedry.
      
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza do zwiedzania w ciszy i zadumie wystawy „Podróż przez życie – Memento mori”. Na ekspozycję składają się kartusze, specyficzne zdobienia trumien, pochodzące w większości z elbląskiego kościoła Najświętszej Marii Panny. Wystawa zaprezentowana została w jednej z sal muzealnego budynku Gimnazjum. Zwiedzać ją można do końca wakacji.
      
       W kadyńskiej świetlicy przygotowano wystawę „Refleksy i refleksje”, na której wystawione zostały prace ceramiczne, szkło artystyczne i batiki uczestników pracowni CSE „Światowid”. Wystawa potrwa do końca lipca. Wstęp wolny.
      
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę członków krakowskiego stowarzyszenia Otwarta Pracownia. Wystawa potrwa do 31 sierpnia. Wstęp wolny.
      
       W mieszczącej się na poddaszu Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida galerii „Spatium Novum”, obejrzeć można ilustracje Ewy Boguckiej-Pudlis. Prace artystki prezentowane będą w murach biblioteki do końca lipca. Wstęp wolny.
      
       W Muzeum w Malborku do końca sierpnia oglądać można wystawę „Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”, poświęconą postaci Mikołaja Kopernika.
      
       W Ratuszu Staromiejskim można oglądać wystawę zorganizowaną w ramach obchodów 100-lecia lotnictwa w Elblągu. Eksponaty udostępniło Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wystawa potrwa do 3. sierpnia. Wstęp wolny.
      
       Soccer Cup, tenis ziemny i stołowy, koszykówka uliczna, unihokej – to niektóre z propozycji MOSiR do wyboru dla tych, którzy wybrali wakacje w mieście. Udział we wszystkie zajęciach Lata z MOSiR-em jest bezpłatny.
      
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu do końca sierpnia organizuje zajęcia dla turystów i elblążan, głównie dla dzieci - Lato w Muzeum. Dla osób indywidualnych zajęcia są bezpłatne, dla grup zorganizowanych odpłatność wynosi 60 zł od grupy do 30 osób tak, jak za lekcje muzealne.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotorelacje z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a moim zdaniem igrzyska są a Pracy BRAK!!!
 • 7000 bez pracy i perspektyw, powinno załobę się ogłosić a nie bawić !!!!
 • Przestańcie marudzić. Jak nie ma imprez to mówicie że Elbląg to jedna wielka stypa jak są to mówicie ze pracę powinni dać a nie się bawić. I jak wam dogodzić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AnetaElbląg(2012-08-01)
 • a może by tak pozytywnie? nie ma pracy to wam dają inne zajęcia. ; D
 • wymaluj transparent i zamanifestuj na DNIACH ELBLĄGA, masz dobrą okazję mocna ogłosić własny pogląd, skorzystaj!
 • Tak naprawdę to jest tourne Eski a nie żadne dni Elbląga, Władze miasta nie mają nic wspólnego z organizacją tej imprezy, poprostu podłączyli się pod Eske i odwala "Dni Elbląga" które zawsze były na początku wakacji. Chyba że to święto ruchome tak jak Wielkanoc; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jabłuszko(2012-08-03)
Reklama