UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, Ubiegłoroczne Swięto Chleba
Ubiegłoroczne Swięto Chleba (fot. WS)

Od kultury przez duże K po popkulturę: premiery teatralne i kinowe, wernisaże i wystawy, koncerty, spektakle, imprezy i festyny – w wakacyjne poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy cały wachlarz wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych nadchodzącego tygodnia.

28 sierpnia, o godz. 21 w Klubie Środowisk Twórczych Krypta Reaktywacja EL Klubu Jazzu Tradycyjnego - Jam session. Cena biletów 10 zł.
      
       Od 28 do 31 sierpnia w Przezmarku, Janowie, Kaczym Bagnie i Kadynach będzie można zobaczyć spektakl „Tętnica”, który powstał w ramach projektu „Wrośnij w to”, realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wszystkie spektakle odbędą się w plenerze.
      
       Harmonogram:
       28 sierpnia (wtorek) Przezmark, godz. 21
       29 sierpnia (środa) Janów, godz. 21
       30 sierpnia (czwartek) Kacze Bagno, godz. 21
       31 sierpnia (piątek) Kadyny (plaża), godz. 21
       Wstęp wolny.
      
       W Żuławskim Ośrodku Kultury Czesław Śpiewa - 29 września o godz. 19 wystąpi polsko-duński zespół z charyzmatycznym wokalistą Czesławem Mozilem. Bilety w cenie: 55 zł w przedsprzedaży, 65 zł w dniu koncertu.
      
       29 sierpnia, o godz. 13 przed Ratuszem Staromiejskim na ul. Stary Rynek będzie miał miejsce happening Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego pod hasłem Nie ma wolności bez kreatywności. Organizator: Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga, Elbląski Oddział Abstrakcyjny. Wstęp wolny.
      
       29 sierpnia o godz. 17, CS Galeria El zaprasza na wernisaż wystawy prac powstałych podczas pięciu Wakacyjnych Warsztatów Artystycznych.
      
       Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Galeria EL oraz Stowarzyszenie Elbląg-Europa zapraszają na ostatni koncert w ramach Staromiejskiej Strefy Muzycznej. 29 sierpnia o godz. 19.30 zagra Klimt, czyli Antoni Budziński. Wstęp 10 zł.
      
       30 sierpnia o godz. 19 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się koncert „Moja klasyczna paranoja” Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem niemieckiego aktora i kabareciarza Steffena Möllera. Wszystkie bilety na koncert zostały sprzedane.
      
       31 sierpnia na parkingu przed Muzeum Archeologiczno-Historycznym o godz. 16 rozpocznie się festiwal muzyki alternatywnej Elbląg Rocks Europa, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Elbląg Europa. Wstęp wolny.
      
       W dniach 31 sierpnia - 2 września na Starówce odbędzie się 7. Święto Chleba. Jarmark odbywał się będzie codziennie od godz. 10 do 21. Dodatkowe atrakcje to:
       Koncert zespołu Golec uOrkiestra – 1 września, godz. 20, parking przy Muzeum Archeologiczno- Historycznym;
       3. Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich – 2 września, godz. 9 -15, scena na ul. Stary Rynek;
       Motoserce, czyli zbiórka krwi zorganizowana przez klubu Road to North – 2 września, godz. 9 - 15, plac przed Katedrą Św. Mikołaja od strony rzeki Elbląg.
       designEl
       Ponadto podczas elbląskiego Święta Chleba w dniach 1 - 2 września w godz. 12 - 20 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się wystawa designEl prezentująca twórczy potencjał elbląskich firm związanych z branżą projektową. Wstęp wolny.
      
       Do 31 sierpnia w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej trwa wystawa okładek powieści kryminalnych autorstwa Anny Damasiewicz. Wstęp wolny.
      
       W Galerii Nobilis (drugie piętro CSE Światowid) trwa wystawa „Obrazy” Izy Jaśniewskiej, którą będzie można oglądać do 5 września. Wstęp wolny.
      
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza do zwiedzania w ciszy i zadumie wystawy „Podróż przez życie – Memento mori”. Na ekspozycję składają się kartusze, specyficzne zdobienia trumien, pochodzące w większości z elbląskiego kościoła Najświętszej Marii Panny. Wystawa zaprezentowana została w jednej z sal muzealnego budynku Gimnazjum. Zwiedzać ją można do końca wakacji.
      
       W Galerii Zum można oglądać wystawę malarstwa i grafiki przedwojennych artystów elbląskich. Na ekspozycję składają się prace H. Schultza, P.E. Gabla, S. Chlebowskiego, B. Hellingratha oraz mapy z okolic Gdańska i Elbląga z XVII - XIX w. Wystawa będzie czynna do 10 września, od poniedziałku do czwartku w godz. 12-17.
      
       Stowarzyszenie Klaster Biznesu Kultury BizArt zaprasza do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu na wystawę rysunków Wernera Otto Grunwalda. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia.
      
       W mieszczącej się przy ul. Kowalskiej Klubokawiarni Starovka oglądać można prace Miriam Stołowskiej. Wystawa prac potrwa do 24 sierpnia. Wstęp wolny.
      
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę członków krakowskiego stowarzyszenia Otwarta Pracownia. Wystawa potrwa do 31 sierpnia. Wstęp wolny.
       Również w Galerii EL można oglądać kolejną wystawę z cyklu Elbląg Plastyczny. Swoje prace prezentuje Joanna Pacewicz. Wystawa czynna będzie do 31 sierpnia. Wstęp wolny.
      
       W Muzeum w Malborku do końca sierpnia oglądać można wystawę „Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”, poświęconą postaci Mikołaja Kopernika.
      
       Soccer Cup, tenis ziemny i stołowy, koszykówka uliczna, unihokej - to niektóre z propozycji MOSiR do wyboru dla tych, którzy wybrali wakacje w mieście. Udział we wszystkie zajęciach Lata z MOSiR-em jest bezpłatny.
      
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu do końca sierpnia organizuje zajęcia dla turystów i elblążan, głównie dla dzieci - Lato w Muzeum. Dla osób indywidualnych zajęcia są bezpłatne, dla grup zorganizowanych odpłatność wynosi 60 zł od grupy do 30 osób tak, jak za lekcje muzealne.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotorelacje z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama