UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

W tym tygodniu dzieje się całkiem sporo. A, że zbliża się Dzień Kobiet, w programie wydarzeń tego tygodnia oczywiście nie zabraknie imprez organizowanych pod hasłem tego święta.
      
       W poniedziałek 4 marca o godz. 13.30 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Rodziny Nalazków odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, poświęcone książce „Dziennik cwaniaczka. Rodrick rządzi” Jeffa Kinneya. Wstęp wolny.
       Muzyczną propozycję na dziś przygotował Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, który zaprasza elbląskich melomanów na interesujący koncert kameralny w wykonaniu klarnecisty Dominika Grędzińskiego oraz pianistki Ewy Iwanowicz. Początek koncert o godzinie 17. Wstęp wolny.
       Wieczorem w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się dwuczęściowy koncert prezentujący najnowszą płytę Doroty Miśkiewicz „ALE” oraz najpiękniejsze samby i bossa novy na kwintet jazzowy i orkiestrę zaaranżowane przez mistrza nastroju Henryka Miśkiewicza. Początek o godz. 19. Bilety: 40 zł (ulgowy) i 50 zł (normalny) do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
      
       W środę 6 marca o godz. 18.30 Biblioteka Elbląska zaprasza do Sali „U św. Ducha” na koncert zespołu „Melodie z Godkowa”. Wstęp wolny. Natomiast Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza o godz. 19 na koncert zespół Plateau. Gościnnie wystąpią: Martyna Jakubowicz i Adam Nowak (Raz, Dwa, Trzy). Bilety w cenie: 40 zł ulgowy, 45 zł normalny.
       Również w środę o godz. 18 Galeria Zum zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Natalii Rodziewicz „Paradoks życia z fikcji wzięty. Kobiety XXI w.”. Wstęp wolny.
      
       W czwartek 7 marca o godz. 18.30 Fundacja Dlaczego Pomagam oraz Uczniowie Szkoły Muzycznej w Elblągu zapraszają na Koncert charytatywny z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w Sali Koncertowej elbląskiego Ratusza Staromiejskiego przy ul. Stary Rynek 25.
      
       W piątek 8 marca o godz. 19 Galeria El zaprasza do Krużganka Galerii EL na Krużganek Movie: Polska sztuka wideo od lat 80-tych XX wieku do 2009 r. W ramach cyklu Krużganek Movie tym razem spotkanie z Krzysztofem Jureckim i polską awangardą filmową. Bilety wstępu w cenie 5 zł.
       8 marca w piątek "Światowid" zaprasza wszystkie panie na twórcze Babskie Wieczory. Tym razem uczestniczki spotkania wykonają pod okiem instruktorki plastyki, Heleny Wojciechowskiej, filcowe torebki lub portfele. Koszt pojedynczych zajęć to 40 zł - "Światowid" zapewnia materiały plastyczne, herbatę, ciasteczka i twórczą atmosferę. Bilety na warsztaty do nabycia w kasie CSE "Światowid".
       Z kolei Biblioteka Elbląska im. C. Norwida wraz z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszają w piątek 8 marca o godz. 18 do Galerii Spatium Novum na wernisaż wystawy prac Zbigniewa Książkiewicza pt. „Kobieta w oczach artysty”. Wstęp wolny.
      
       Centrum Tańca „Promyk” postanowiło uczcić święto kobiet bezpłatnym Maratonem Tanecznym dla pań. Zajęcia jednocześnie odbywać się będą w dwóch salach i poprowadzą je doświadczeni instruktorzy. Początek w sobotę 9 marca o godz. 16 .
       Również w sobotę (9 marca) o godz. 20.15 Klub Mjazzga zaprasza na koncert amerykańskiej grupy Frank Morey & His Band. Będzie to okazja na muzyczne spotkanie z bluesem granym przez najlepszych.
      
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę z cyklu Elbląg Plastyczny. Tym razem w Galerii Laboratorium będzie można zobaczyć nowe pracy młodej elbląskiej artystki, Aleksandry Matulewicz. Wystawa czynna do 31 marca.
      
       Wydawca Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl zaprasza do odwiedzenia wystawy Fotka miesiąca. Wystawa najlepszych konkursowych prac organizowana jest już po raz szósty i potrwa tylko do 10 marca. Warto zobaczyć.
      
       Tradycyjnie polecamy również pozostałe trwające wystawy - szczegółowe informacje o nich znajdziecie tutaj.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama