UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Dziś (poniedziałek, 24 czerwca) w Krużganku Galerii EL zwieńczenie Fashion Lab 2013 - o godz. 18 odbędzie spotkanie z Marcinem Różycem, autorem książki "Nowa Moda Polska".
       24 czerwca o godz. 20.15 Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? oraz klub Mjazzga zapraszają na koncert młodego, trójmiejskiego sekstetu jazzowego Sekstans. Bilety na występ w klubie Mjazzga w cenie 10 zł.
      
       We wtorek, 25 czerwca na Scenie Na Piętrze w CSE „Światowid” w godzinach 18-21 odbędą się kolejne otwarte warsztaty w ramach cyklu "Laboratorium ciała". Tym razem temat brzmi "Anatomia świadomości". Na zajęcia „Światowid” zaprasza młodzież i dorosłych zainteresowanych rozwojem w kierunku tańca oraz terapii tańcem. Cena warsztatu: młodzież 30 zł, dorośli 40 zł. Liczba miejsc ograniczona.
       O godz. 18 w Galerii Nobilis CSE „Światowid” odbędzie się wernisaż wystawy uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
      
       Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza w środę 26 czerwca o godz. 16.30 na ostatnie przedwakacyjne warsztaty z quillingu, podczas których będzie można się nauczyć m.in. wykonywania z papieru motywów kwiatowych. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 17 Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprasza dzieci i rodziców na spotkanie z Ewą Karolak poświęcone książce „Tajemnica Krasnego Lasu”. Wstęp wolny.
       Również o godz. 17 w Galerii Autorskiej Ryt odbędzie się wernisaż wystawy uczestników warsztatów plastycznych pracowni Bogdana Kilińskiego. Wstęp wolny.
       Natomiast godz. 18.30 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się 7. Koncert Galowy Broadway 2013. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł do nabycia w siedzibie Szkoły Tańca Broadway przy ul. Willowej 1 w Elblągu od poniedziałku do piątku w godz. 16-20 lub w sobotę w godz. 11-13 lub w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu bezpośrednio przez rozpoczęciem imprezy.
      
       Elbląskie Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie ich Rodzinom i Opiekunom „ Pro-Familia” zaprasza 27 czerwca (czwartek) do wzięcia udziału w 8. Integracyjnym Rajdzie Rowerowym. Rajd rozpocznie się o godz. 11. Zbiórka w Parku Traugutta przy Pomniku Papieskim.
       Natomiast Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza od godz. 16 rodziców z małymi dziećmi na spotkanie w ramach cyklu „Wyspa malucha” z fizjoterapeutką Elżbietą Szarko.
      
       W piątek 28 czerwca o godz. 18 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z gdańskim pisarzem Stefanem Chwinem, który będzie gościem Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Rozmowę poprowadzi żona autora Krystyna Chwin. Wstęp wolny.
      
       W sobotę, 29 czerwca o godz. 10 rozpocznie się gra miejska „Złap kulturę w sieć”. Gra odbywać się będzie w przestrzeni Elbląga. Skierowana jest do mieszkańców miasta i okolic. Do zabawy można zgłosić się do 23 czerwca w grupach (3-5 osobowych) lub indywidualnie.
       Z kolei Ośrodek Kultury w Tolkmicku o godz. 18 zaprasza wszystkich na koncert Conrado Yanes. Artysta w 2011 roku wziął udział w programie Must Be The Music. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej. Bilety w cenie 10 zł nabyć można w biurze MGOK. Ilość miejsc ograniczona.
      
       Osoby rozpoczynające swoją przygodę z komunikacją rowerową mogą przybyć w niedzielę 30 czerwca o godz. 15 na Bulwar Zygmunta Augusta, gdzie odbędzie się 2. edycja warsztatów miejskiej jazdy na rowerze. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział bezpłatny.
      
       W środę rozpoczynają się obchody Dni Elbląga 2013. W tym roku Dni Elbląga potrwają aż pięć dni i będą się odbywały w obrębie elbląskiej starówki. W ramach obchodów przygotowano szereg różnorodnych imprez:
       W środę (26 czerwca) o godz. 17 na dziedzińcu Galerii El wystartuje kolejna edycja miejskiego festiwalu hip-hopowego Hip-Hop Gallery Jam! W programie Bitwa o Elbląg, koncerty i gość specjalny.
       W czwartek 27 czerwca odbędzie się Festiwal Elbląg Rocks Europa na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu, ul. Kuśnierska 6. Bilety można będzie nabyć w dniu festiwalu w cenie 15 zł.
       Chcesz dowiedzieć się, czym zajmują się organizacje pozarządowe? Zajrzyj w niedzielę 30 czerwca w godz. 12-16 na plac przed Bramą Targową na Starym Mieście. W czasie 14. Elbląskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych będzie okazja porozmawiać z przedstawicielami blisko 30 z nich.
       W weekend 29-30 czerwca ramach festiwalu 18. Elbląskie Dni muzyki Dawnej odbędą się dwa koncerty: sobotni inauguracyjny „Od średniowiecza do baroku” i niedzielny – „Koncert galowy”. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty, wystawa instrumentów oraz średniowieczna parada. Wstęp wolny.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama