UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Animacje historyczne, dawne gry i zabawy prowadzone przez edukatorów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego organizowane będą w Bramie Targowej w lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 10-13. Oprowadzanie po Bramie Targowej o godz. 12.30. Dodatkowo w każdy poniedziałek "Opowieści o historii" dla dorosłych.
      
       Na zaproszenie elblążanek z Kongresu Kobiet Elbląg odwiedzą prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz – członkinie Rady Programowej Kongresu Kobiet. Otwarte spotkanie z nimi odbędzie się we wtorek 2 lipca o godz. 18 w Ratuszu Staromiejskim przy Starym Rynku 25.
      
       W środę 3 lipca o godz. 18 w Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej zaprezentowany zostanie monodram „Moskwa Pietuszki” wg powieści Wieniedikta Jerofiejewa w wykonaniu Radosława Cicholewskiego z Teatru Stajnia Pegaza z Sopotu. Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru w Dziale Literatury dla Dorosłych przy ul. Zamkowej 1.
      
       4 lipca o godz. 17 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spektakl dla dzieci w wieku 1-4 lat i ich opiekunów pt. „Afrykańska przygoda” w wykonaniu Teatru Miniatura z Gdańska. Bezpłatne wejściówki na spektakl dostępne są w Dziale Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przy ul. św. Ducha 3-7. Ilość miejsc ograniczona.
      
       Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów wydawca elbląskiego kwartalnika „Tygiel” zaprasza w pierwszy czwartek każdego miesiąca do Krużganka Galerii EL na cykl spotkań literacko-historycznych połączonych z panelem dyskusyjnym. 4 lipca o godz. 18 spotkanie Czasy PRL-u w oczach elblążan z udziałem Ryszarda Tomczyka i ks. infułata Mieczysława Józefczyka.
      
       5 lipca Chór Cantata oraz Elbląska Orkiestra Kameralna zaprezentują się publiczności w niecodziennym repertuarze podczas koncertu „Powitanie wakacji w ramach Coolturalnej Starówki”. Centrum Sztuki Galeria EL, godz. 19. Bilety: 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).
      
       Aeroklub Elbląski organizuje w sobotę 6 lipca o godz. 12 piknik rodzinny. Główną atrakcją imprezy będą Zawody Nawigacyjne dla Osób Niepełnosprawnych (w zawodach weźmie udział sześć załóg) oraz pokaz balonów w ramach XVII Świętojańskich Zawodów Balonowych.
       W tym dniu odbędzie się też kolejny Elbląski Alleycat, czyli jazda na orientację po Elblągu. Start na trasę o godz. 12 z Placu Słowiańskiego. Zgłoszenia e-mail: marek.kamm@umelblag.pl lub osobiście w Departamencie Sportu przy ul. Czerwonego Krzyża 2, pokój nr 5.
      
       Rozpoczął się 46. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku. Początek niedzielnego koncertu o godz. 14, zagra Henryk Gwardak (organy, Finlandia). Bilety do nabycia w kasie katedralnej w cenie: bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, karnet na wszystkie koncerty 120 zł.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama